7251. Milyen szempontok alapján válasszunk kutyánknak fekhelyet?
Kutyánk fekhelyének kiválasztása során érdemes több szempontot is figyelembe venni, hogy a kutya kényelmesen, biztonságban és szívesen pihenjen benne.
Kutyánk fekhelyének kiválasztása során érdemes több szempontot is figyelembe venni, hogy a kutya kényelmesen, biztonságban és szívesen pihenjen benne.
Napjainkban egyre több ember figyel a felelős fogyasztói szokások kialakítására, ezért a technológiai eszközök újrafelhasználása is egyre jelentősebbé válik. Az elavult készülékek visszaforgatása és újjáélesztése nemcsak a környezetvédelmi problémák enyhítéséhez járul hozzá, hanem gazdasági szempontból is előnyös. Elgondolkodtál már azon, milyen lehetőségekkel bővíthetők ezek az eszközök?
A kutyatartás során az egyik legfontosabb döntés, amit meg kell hoznunk, az az, hogy mivel etetjük kedvencünket. A boltok polcain számtalan féle kutyatáp sorakozik, de a leggyakoribb kérdés, amivel a gazdik szembesülnek, hogy száraz vagy nedves eledelt válasszanak.A válasz nem mindig egyértelmű – hiszen mindkét típusnak megvannak az előnyei, és az sem mindegy, milyen kutyáról van szó. Ebben a cikkben segítünk eligazodni a lehetőségek között, és megmutatjuk, hogyan választhatod ki a kutyád számára legmegfelelőbb, legegészségesebb megoldást.
A fűszezon remek alkalom arra, hogy friss zöldeket és gyógynövényeket gyűjtsünk a növényevő kisállatoknak! Azonban minden fajnak kicsit más az igénye és tűrőképessége, ezért fontos, hogy tudatosan válasszunk.
Ha 2025-ben Magyarországon élsz, és eszedbe jutott, hogy kipróbálnád az online kaszinózást – nem vagy egyedül. Egyre többen szeretnének nyerőgépeken játszani, ruletten tétet tenni vagy kártyázni – kényelmesen, otthonról vagy akár a mobiljukról. De ilyen nagy kínálat mellett felmerül a kérdés: melyik oldalban lehet megbízni, és melyik csak csalogat?
- A tüzelésnek nem lehetnek közvetlen halált okozó következményei. - A mérgezésnek nagyon sok tünete lehet, de ez esetben feltételezhetően csak kémiai méreganyagok okozta tünetek jöhettek volna számításba és ezeket a leírása alapján a kutya nem produkálta. (öklendezés, hányás, szájból vérzés, remegés, koordinálatlan mozgás, légzés zavar) - Az állat idős kora és az embertárs elvesztése együtt jelenthette az okot. - Egy idős kutya menhelyről történő örökbefogadása mindenképpen dicséretre méltó gondolat, - azzal a feltétellel, hogy az idős kutya speciális igényeit és tartási körülményeit megfelelő módon ki tudja elégíteni.
A kalitba helyezett puhafa darabkák, fűzfagallyak legyenek állandóan előtte. Ezek rágása, széttépése lekötheti a madarat. Megoldás lehet pár beszerzése, odú felhelyezése is, de a már tolltépésre rászokott madarat nehéz lesz teljesen leszoktatni erről a rossz szokásról. Multivitamin és ásványi anyag kiegészítésre szükségük van a fogságban tartott papagájoknak. A különféle gyártók készítményei beszerezhetők a kisállat-kereskedésekben, állatpatikákban, takarmányboltokban.
Az ízületgyulladásra javasolt gyógyszerek (ún. "nem-szteroid gyulladáscsökkentők" vagy NSAIDok) csak egészséges máj és veseműködés mellett használhatók biztonságosan. Mivel egy 13 éves kutyánál már elképzelhető (bár nem törvényszerű!) ezen funkciók károsodása, mindenképp javaslom, hogy előbb egyeztessen kezelő állatorvosával, mielőtt gyógyszert adna a kutyusnak. A biztonsággal állatoknak adható fájdalomcsillapítók receptkötelesek, így nem is vásárolhatók patikákban anélkül. A recept nélkül kaphatók (pl paracetamol, ibuprofen tartalmúak) kutyákban mérgezők lehetnek!!!
A kalcium hiány mellett, hasonló tüneteket okozhat férgesség is. Bizonyos féregfajok - orsóférgek - olyan méreganyagokat termelnek, amelyek idegrendszeri tüneteket okozhatnak, ami az állat halálához is vezethet. Ezért szükséges a kölykök 2 hetes korától 2 hetenként történő féregtelenítése TÖBBSZÖR!
Feltétlen vigye állatorvoshoz, hogy megnézze, és ha szükséges mintát vegyen belőle, mert ez így csak találgatás. Lehet jó és rosszindulatú szövetszaporulat is...