7256. Milyen halakat tartsunk kezdőként?
Kezdő akvaristaként érdemes olyan halakat választani, amelyek ellenállóak, békések, és nem túl igényesek a vízminőségre vagy az étrendre.
Kezdő akvaristaként érdemes olyan halakat választani, amelyek ellenállóak, békések, és nem túl igényesek a vízminőségre vagy az étrendre.
Megérkezett a nyár, tombol a hőség, ilyenkor mindenki keresi a megfelelő kikapcsolódási módot. A legjobb, ha ilyenkor minél több időt töltünk a szabadban, túrázunk vagy éppen valamilyen izgalmas új sportot, tevékenységet próbálunk ki. Ezek közé tartozik az airsoft is, amit ma már bárki kipróbálhat vagy akár komolyabb szinten is űzhet.
A Bennett-kenguru, más néven vörösnyakú wallaby (Macropus rufogriseus), egy Ausztráliában és Tasmániában őshonos erszényes emlős. A wallabyk kisebb termetű kengurufélék, és a Bennett-kenguru az egyik legismertebb közülük.
2025-ben Magyarországon az állatorvosi szolgáltatások díjai széles skálán mozognak, az elvégzett beavatkozás típusától, az állat fajtájától és az adott rendelő árpolitikájától függően.
Az idő pénz, a kényelem pedig nyugalmat jelent. Egy megbízható mosógép pedig több mint egy háztartási eszköz – segít időt, energiát és pénzt spórolni. Ha olyan háztartási eszközt szeretnénk, ami nemcsak tisztára mossa a ruhákat, hanem az életmódunkhoz is alkalmazkodik, akkor érdemes megfontolni, melyik mellett tesszük le a voksunkat.
Jó kérdés! :) Engem is mindig megráz az autóm. Nem tudom, mit lehet tenni ellene. De a kutyám nem szokott feltöltődni a keféléstől. Fémkefével szoktam. A cicák esetében lehet, hogy másfajta (pl. nem műanyag?) kefével kellene őket ápolgatni...
A görögteknős védett állat. De gyakran tartják akár egyedül is. Depresszióba nem fog esni. Nagy figyelmet kell szentelni az optimális etetési és tartási körülmények kialakítására (kalciumellátás, teleltetés, stb.), hogy egészséges, hosszú életet élhessen. Így a tartásával kapcsolatban a kisállat-kereskedésekben személyesen érdeklődjön.
Feltétlenül vidd el állatorvoshoz! A leírtak alapján ékszerteknősödnek A-vitamin hiánybetegsége van, ez okozza a szemhéjak állandó zárva tartását. A teknős, ha nem látja a táplálékot, akkor nem indul be nála a táplálékfelvételi refelex, ennek következménye a hetekig tartó éhezés, legyengülés, ami akár a teknős pusztulásához vezet. Az állatorvos A-vitamin injekció adásával visszafordítja a hiánybetegeség miatti szemhéjelváltozást kiváltó folyamatot, a teknős újra láni és táplálkozni fog (feltéve, hogy még nem gyengült túlságosan le). Az ékszerteknős ragadozó állat, szükséges lenne bizonyos időközönként élő csigákkal, kishalakkal táplálni őt, így megfelelő mennyiségű vitaminokhoz, ásványi anyaghoz jutna és nem alakulnának ki nála a különböző hiánybetegségek. A páncélerősítő és a szárított kukac kizárólagos etetése kiváltó oka lehet a fent említett bántalomnak.
Kan kutyák mellé inkább egy szukát javasolok harmadiknak. Ugyanis két kutya is egy falkát alkot. Ha még egy kan kutya érkezne a családhoz, végeláthatatlan konfliktusok sora alakulhat ki, fajtától függetlenül. Ha szuka kutya mellett döntene, teljesen mindegy, hogy melyik fajtát választja. Inkább olyan kutyát válasszon, amelyik legközelebb áll a szívéhez. Nem lesz köztük rangsorvita. A rangsor kialakulásban sok szerepet nem játszik az állatok ivartalanított mivolta.
Igen, előeshet, de ez főleg nagyobb ütés, rázás, baleset hatására történhet meg. Kedvesen piszkálni, vakarászni, simogatni szabad, persze nem a szemét, hanem a kutyát magát. Attól nem fog előesni a "gülü szeme".