7256. Milyen halakat tartsunk kezdőként?
Kezdő akvaristaként érdemes olyan halakat választani, amelyek ellenállóak, békések, és nem túl igényesek a vízminőségre vagy az étrendre.
Kezdő akvaristaként érdemes olyan halakat választani, amelyek ellenállóak, békések, és nem túl igényesek a vízminőségre vagy az étrendre.
Megérkezett a nyár, tombol a hőség, ilyenkor mindenki keresi a megfelelő kikapcsolódási módot. A legjobb, ha ilyenkor minél több időt töltünk a szabadban, túrázunk vagy éppen valamilyen izgalmas új sportot, tevékenységet próbálunk ki. Ezek közé tartozik az airsoft is, amit ma már bárki kipróbálhat vagy akár komolyabb szinten is űzhet.
A Bennett-kenguru, más néven vörösnyakú wallaby (Macropus rufogriseus), egy Ausztráliában és Tasmániában őshonos erszényes emlős. A wallabyk kisebb termetű kengurufélék, és a Bennett-kenguru az egyik legismertebb közülük.
2025-ben Magyarországon az állatorvosi szolgáltatások díjai széles skálán mozognak, az elvégzett beavatkozás típusától, az állat fajtájától és az adott rendelő árpolitikájától függően.
Az idő pénz, a kényelem pedig nyugalmat jelent. Egy megbízható mosógép pedig több mint egy háztartási eszköz – segít időt, energiát és pénzt spórolni. Ha olyan háztartási eszközt szeretnénk, ami nemcsak tisztára mossa a ruhákat, hanem az életmódunkhoz is alkalmazkodik, akkor érdemes megfontolni, melyik mellett tesszük le a voksunkat.
Szerencsére az egészséges cicák hőszabályozása jó, így nem valószínű, hogy megfázik. Úgy látszik, cicája számára nagyon fontos a szabadság.
A magok több formában is etethetők, miközben változik szerkezetük, élettani hatásaik. A száraz magok etetése főként a könnyű tárolás miatt praktikus, míg vízben puhítva a félérett magokra hasonlítanak. Csíráztatva megsokszorozódnak a bennük lévő vitaminok és ásványi sók, a kipattanó bezöldült levél zöldeleségként etethető madarainkkal.
Sürgősen vigye állatorvoshoz!!! Valószínűleg sebészi beavatkozásra lesz szüksége, otthon nem kezelhető.
Az a "nagy fog": a szemfog. Ebben a korban váltják a fogaikat a macskák. Azaz, minden bizonnyal arról van szó, hogy kipotyognak a tejfogai, és hamarosan kinőnek a maradó (végleges) fogak. A fogváltás az állatok esetében is okozhat kedvetlenséget, bágyadtságot, rágási problémákat, "nyűgösséget", mint az ember gyerekénél. Esetenként hőemelkedés, láz is jelentkezhet. Ha kétségei vannak, keresse fel a kezelő állatorvost. Idestova 30 éve vagyok a pályán. Sok-sok butaságot hallottam már terjeszteni. Ez az "ilyen idős korban belehalnak a macskák, ha kipotyog a foguk" dolog azonban még nekem is új (akkor minden kölyökmacska elpusztulna a fogváltás idején). De nagyon tetszik!:) Akitől ezt hallotta, annak azt se higgye el, amit kérdez. Nem csak a többi "nagy foga", de a rágók is ki fognak potyogni!:)
Ez a fajta "vizesedés" a hasvízkór (ascites). Mindenekelőtt azt kellene tudni, hogy ezt mi idézi elő. Mert a háttérben lehet máj, vese vagy keringési probléma is. A kezelés ennek megfelelő. A tüneti kezelés (vízhajtás) mellett nem ártana oki diagnózisig eljutni.