7261. Szánkázik a kutyád? Férgesség, allergia és gyulladás is okozhatja
A kutya szánkázás számos okra vezethető vissza. Utánajártunk, mi állhat ennek a viselkedésnek a hátterében, és mikor van szükség állatorvosi beavatkozásra.
A kutya szánkázás számos okra vezethető vissza. Utánajártunk, mi állhat ennek a viselkedésnek a hátterében, és mikor van szükség állatorvosi beavatkozásra.
Te vajon tudod, mi lehet a titka az egészséges ízületeknek, a szép bőrnek és az általános jó közérzetnek? Az MSM, hivatalos nevén metil-szulfonil-metán, talán a válasz. Ez a természetes kénvegyület megtalálható néhány növényben, állatban és az emberi szervezetben is.
A Magyar Madármentők Alapítvány összefoglalta mit kell tennünk, ha sérült mókust találunk. Mutatjuk!
A kutya nyirokcsomóinak duzzanata több különböző okból is kialakulhat. Összegyűjtöttük a leggyakoribb okokat.
A nagy nyári hőség a macskákat is megviselheti, különösen a hosszú szőrűeket, időseket vagy betegséggel küzdőket. Itt van néhány praktikus tanács, amivel segíthetsz cicádnak átvészelni a kánikulát!
Verekednek. Nem olyan, mintha verekednének, hanem ténylegesen verekednek és harcolnak egymással. Én külön tenném őket, mivel kárt is tehet egymásban. Nem számít, hogy testvérek, mára már ivarérett felnőtt állatok lettek és "rivalizálásos" harc megy közöttük.
A két fajta között elég nagy különbségek vannak. Bár látszólag kistestű, szőrős ebek, mindkét fajtának a sztenderd leírása különbözik egymástól. A két fajtáról leírásokat az alábbi honlapon talál. Ha egy ilyen pároztatás mellett döntenének, a kiskutyák mind keverékek lennének.
Ha a férje tényleg allergiás a kutyaszőrre, nincs lehetőségük kutyát tartani lakásban. Megoldás lehet az, hogy udvarban, kertben tart kutyát vagy meztelen kutyát vesz (kínai, perui meztelen kutya).
Miért kellene eladni? Valószínűleg leszakadt a karma. Lehet, hogy kinő majd, de előfordulhat, hogy nem. Ettől még teljes értékű madár :) és szerintem különösebb tennivaló sincs vele.
Kedves Gazdi! Ilyen esetekben mindig szem előtt kell tartani a kiskutyát és ha 1-2 nap alatt nem tapasztalunk az állapotában javulást, állatorvossal ki kell vizsgáltatni. Ha rosszabodik az állapota (láz, hányás, hasmenés, stb.) rögtön kell segítséget kérni a dokitól.