7261. Szánkázik a kutyád? Férgesség, allergia és gyulladás is okozhatja
A kutya szánkázás számos okra vezethető vissza. Utánajártunk, mi állhat ennek a viselkedésnek a hátterében, és mikor van szükség állatorvosi beavatkozásra.
A kutya szánkázás számos okra vezethető vissza. Utánajártunk, mi állhat ennek a viselkedésnek a hátterében, és mikor van szükség állatorvosi beavatkozásra.
Te vajon tudod, mi lehet a titka az egészséges ízületeknek, a szép bőrnek és az általános jó közérzetnek? Az MSM, hivatalos nevén metil-szulfonil-metán, talán a válasz. Ez a természetes kénvegyület megtalálható néhány növényben, állatban és az emberi szervezetben is.
A Magyar Madármentők Alapítvány összefoglalta mit kell tennünk, ha sérült mókust találunk. Mutatjuk!
A kutya nyirokcsomóinak duzzanata több különböző okból is kialakulhat. Összegyűjtöttük a leggyakoribb okokat.
A nagy nyári hőség a macskákat is megviselheti, különösen a hosszú szőrűeket, időseket vagy betegséggel küzdőket. Itt van néhány praktikus tanács, amivel segíthetsz cicádnak átvészelni a kánikulát!
Ezt a ferde fejtartást sok minden okozhatja nyusziknál. Lehetséges, hogy bakteriális vagy egysejtűparazita-fertőződésről van szó. Ebben az esetben a betegség 50 százalékban gyógyítható. Sokszor viszont nem ismert a kórok, a ferde fejtartás felnőtt korra is megmarad, de az állat együtt tud vele élni.
Minden esetben érdemes az elváltozott területről bőrkaparék-mintát vetetni és elküldeni baktérium- gomba- és más egyéb parazitavizsgálatra. Ekkor ugyanis egyértelműen kiderül, mi a kórokozó, vagy éppen van-e egyáltalán kórokozó, és célirányosan lehet kezelni. Mycoplasmáról többet a SZIE-ÁOTK egzotikus osztályától vagy a parazitológiai tanszéktől lehet megtudni.
Sajnos még nem fedezték fel a rák ellenszerét, de vitaminokkal, immunerősítőkkel, antioxidánsokkal és bélflóra-regenerálókkal meg lehet erősíteni a kis állat szervezetét olyannyira, hogy idősebb korára ne alakuljon ki vagy később se legyen rosszindulatú elváltozás. A meglévő daganatok növekedését gátolja az ezüst-kolloid oldat, az immunerősitők és antioxidánsok.
A hörcsögnek 2-3 hetente egyszer érdemes lisztkukacot vagy más fehérjét adni. Ha azonban vemhes vagy szoptató hörcsögről van szó, neki heti kétszer kell fehérjét ennie, ezzel lehet ugyanis elkerülni azt, hogy az anyaállat felfalja a kicsinyeit.
Altatott állapotban meg lehet próbálni a csípőizületet visszahelyezni, és fixen lekötni, míg meg nem gyógyul. Ez az eljárás nem mindig sikeres, de érdemes megpróbálni. Ha nem jár sikerrel a beavatkozás, és fájdalmas a járás az állatnak, akkor a műtét is szóba jöhet. Abban az esetben, ha az állat mozgását nem zavarja, és nincsenek fájdalmai, akkor semmilyen beavatkozást nem igényel.