7261. Szánkázik a kutyád? Férgesség, allergia és gyulladás is okozhatja
A kutya szánkázás számos okra vezethető vissza. Utánajártunk, mi állhat ennek a viselkedésnek a hátterében, és mikor van szükség állatorvosi beavatkozásra.
A kutya szánkázás számos okra vezethető vissza. Utánajártunk, mi állhat ennek a viselkedésnek a hátterében, és mikor van szükség állatorvosi beavatkozásra.
Te vajon tudod, mi lehet a titka az egészséges ízületeknek, a szép bőrnek és az általános jó közérzetnek? Az MSM, hivatalos nevén metil-szulfonil-metán, talán a válasz. Ez a természetes kénvegyület megtalálható néhány növényben, állatban és az emberi szervezetben is.
A Magyar Madármentők Alapítvány összefoglalta mit kell tennünk, ha sérült mókust találunk. Mutatjuk!
A kutya nyirokcsomóinak duzzanata több különböző okból is kialakulhat. Összegyűjtöttük a leggyakoribb okokat.
A nagy nyári hőség a macskákat is megviselheti, különösen a hosszú szőrűeket, időseket vagy betegséggel küzdőket. Itt van néhány praktikus tanács, amivel segíthetsz cicádnak átvészelni a kánikulát!
Ugyanazt, amit a tengerimalacok + sajtot, túrót, de akár eleven szöcskét is! Az alábbi két cikkünket ajánljuk a témában. Üdvözlettel: Háziállat Magazin
Érdemes lett volna a papagáj fajtáját is megjelölni a konkrétabb diagnózis érdekében. A nimfa színmutációkra, különösen az albínó, lutínó színű madarakra jellemző, hogy a fejtető kisebb nagyobb mértékű kopaszsága. Ez ellen nem lehet semmit tenni, ráadásul a tulajdonság öröklődik az utódokban. A kecskepapagájok vedlése lehet kóros mértékű, ami a kalciumhiány miatt jelentkezik és valószínűsíthetően egy aktiválódott vírus az okozója. Természetesen más fajtáknál is lehet tollhullás, valamilyen szervi problémát, mérgezést követő kóros vedlés formájában, de nem ennyire jellemző módon, mint a fenti két fajta esetén. A párban tartott madaraknál tolltépés formájában találkozunk a jelenséggel. Méghozzá oly módon, hogy a tolltépős madár testéről, párjának pedig a fejéről hiányoznak a tollak. Hasonló a helyzet agresszív papagájok esetén, mikor a hímek udvarlás mellett, helyett, a tojó fejéről tépik a tollat.
Kedves Juhász Pál! Feltétlen nézesse meg állatorvossal,mert minden valószínűség szerint fülrühes a cica. Ez kíméletlen viszketést okoz,de kívülről sokszor nem látszik semmi nyoma,mert az atkák a hallójárat mélyén élnek. Az állatorvos egy speciáli lámpával belenéz a fülbe. Ha megtekinti a hllójárat bejáratát,és feketés színű törmeléket lát benne, akkor a diagnózis biztos.Emberre veszélytelen,de feltétlen kezelést igénylő bántalomról van szó,mert az állat szenved tőle,és társait tovább fertőzi.
A leírt tünetek alapján akár méhgyulladása is lehet cicádnak! Haladéktalanul menj vele állatorvoshoz, minél előbb!
A pici fiókákat injekciós fecskendőből érdemes etetni. A csőr deformálódását elkerülendő, kb. egy centiméteres szelepgumi darabot húzzon a fecskendő végére. A táplálék 36-39C´fok hőmérsékletű legyen. Kézzel nevelő tápként nálunk a Nutribird19 és a Kaytee tápok a legismertebbek,melyeket a pici fiókának folyadék állagban, vízhígítással kell adni. A csapvíz baktérium mentesítésére forralást, vagy mikrózást érdemes alkalmazni.