7261. Szánkázik a kutyád? Férgesség, allergia és gyulladás is okozhatja
A kutya szánkázás számos okra vezethető vissza. Utánajártunk, mi állhat ennek a viselkedésnek a hátterében, és mikor van szükség állatorvosi beavatkozásra.
A kutya szánkázás számos okra vezethető vissza. Utánajártunk, mi állhat ennek a viselkedésnek a hátterében, és mikor van szükség állatorvosi beavatkozásra.
Te vajon tudod, mi lehet a titka az egészséges ízületeknek, a szép bőrnek és az általános jó közérzetnek? Az MSM, hivatalos nevén metil-szulfonil-metán, talán a válasz. Ez a természetes kénvegyület megtalálható néhány növényben, állatban és az emberi szervezetben is.
A Magyar Madármentők Alapítvány összefoglalta mit kell tennünk, ha sérült mókust találunk. Mutatjuk!
A kutya nyirokcsomóinak duzzanata több különböző okból is kialakulhat. Összegyűjtöttük a leggyakoribb okokat.
A nagy nyári hőség a macskákat is megviselheti, különösen a hosszú szőrűeket, időseket vagy betegséggel küzdőket. Itt van néhány praktikus tanács, amivel segíthetsz cicádnak átvészelni a kánikulát!
Remény mindig van! Ha nem érte baleset, akkor hetek múltán is hazaérkezhet! Ezt saját tapasztalatból írom.
A rágcsálók (így a tengerimalac) metszőfoga folyamatosan nő, ezért, ha letört, akár ha a tövénél is, akkor idővel kinő. (Kivéve, ha valami betegség okozta a fog törését, illetve ha a fog gyökere is sérült.) Addig is pépes eledellel kell őt ellátni, illetve mindenfélével, amit meg tud enni! Általában, ha csak egy foga törik le (a négyből), attól még rendesen tud enni.
Elképzelhető, hogy bélgyulladása van (de sok minden más is lehet!), ezért minél előbb állatorvoshoz kellene vinni a hörit, ahol megfelelő kezelésben részesítik. Ha hasmenése is van, akkor a salátát addig is mellőzni kell!
Sajnos különösebb praktikát nem ismerek, de a tengerimalac nem buta állat, szerintem enyhe ráfújással vagy orra-koppintással jelezhetjük számára, hogy nekünk nem esik jól a harapdálás. Néhány eset után talán felhagy a rossz szokásával.
Ez egész biztos azért van, mert a fogságban tartott egerek éjjel-nappali életmódot folytatnak! Ez abból következik, hogy biztonságban érzik magukat, mert védett helyen vannak, nem kell ragadozóktól félni, megkapják az élelmet is, stb.