7266. Milyen nevet adjunk a német juhász kutyánknak?
A némethjuhász kutya okos, hűséges és bátor, megérdemel egy olyan nevet, ami illik a személyiségéhez.
A némethjuhász kutya okos, hűséges és bátor, megérdemel egy olyan nevet, ami illik a személyiségéhez.
A tyúkól nyáriasítása fontos lépés, hogy a tyúkok egészségesek és produktívak maradjanak a meleg hónapokban is.
Négylábú társaink – legyenek kutyák, macskák, lovak vagy más állatok – nem egyszerűen házikedvencek, hanem valódi családtagok. Feltétel nélküli szeretetük, ragaszkodásuk és hűségük olyan érzelmeket vált ki belőlünk, melyekhez kevés emberi kapcsolat mérhető. Nem csoda, hogy az állatok gyakran a gyerekeknek szóló, esetleg a romantikus könyvek gyakori szereplői, sőt, számos író éppen őket választja története főszerelőjének. Az alábbiakban olyan köteteket gyűjtöttünk össze, melyek mélyen megérintik az olvasókat, és maradandó emléket hagynak maguk után – különösen azok számára, akik maguk is osztoznak a négylábúak iránti szeretetben.
A túlsúly gyakran látható, de ritkán értett probléma. A köztudatban még mindig sokan hiszik, hogy az elhízás egyszerűen az akaraterő hiányának következménye, pedig a tudományos kutatások ezt rég megcáfolták.
Valahányszor rápillantasz egy klasszikus, digitális kijelzővel ellátott órára, azonnal a múlt évtizedek hangulata elevenedik meg előtted. A retró stílus mindig is a nosztalgia melegágyának számított, és most újra fénykorát éli. A feltűnő arany, elegáns ezüst vagy a letisztult fekete színvilág évtizedekkel később is megdobogtatja a szíveket.
Az epilepszia maga is idegrendszeri betegségnek számít. Ha nincs javulás, vissza kell menni az állatorvoshoz, aki további vizsgálatokat végezhet el, illetve a kezelésen is változtathat, ha ezt jónak látja. Mindenképpen azt tanácsolom, hogy bízzanak kezelőorvosukban, mert ez nagyon fontos, ezen alapul az állatorvos-gazdi-kutya kapcsolat és ez nagyon fontos a kezelés sikeréhez!
A petefészek-eltávolítás egyszerűbb és kisebb beavatkozás. Ha a méh egészséges és nem vemhes az állat, akkor nem kell a méhet is eltávolítani. Erről természetesen Ön dönt, illetve ha a műtét során gond merül fel, konzultálni szoktunk a gazdival. A nőstény macskák valóban 2-3 hetente bagzanak.
A parvovírusos bélgyulladást okozó vírus, ha erre gondol, csak kutyákat betegít meg. Azért hívják "macskabetegségnek" a laikusok, mert valamikor a kórokozó vírus a macska hasonló családba tartozó vírusából (Panleukopenia vírus) alakult át kutyákat megbetegítő vírussá. Nem kapják el a macskák "parvo", vagyis panleukopenia vírusát a kutyák, ez csak cicákra veszélyes, de oltunk ellene.
Betegség is okozhat ilyen tüneteket, hogy tényleg erről van-e szó, ahhoz meg kellene mutatni egy állatorvosnak. Elképzelhető, hogy valamiféle fájdalom/viszketegség vagy idegrendszeri probléma miatt köröz, esetleg rossz szokásról, "civilizációs ártalomról" van szó...?
Ha magától esetleg (mondjuk mire ez a válasz megérkezik) elmúlnak a tünetei és a szőre is kinő, akkor természetesen nem kell állatorvoshoz vinni. Ha azonban nincs javulás ez idő alatt sem, akkor tanácsos lenne megmutatni állatorvosnak, aki eldönti, hogy milyen kezelés szükséges.