7266. Milyen nevet adjunk a német juhász kutyánknak?
A némethjuhász kutya okos, hűséges és bátor, megérdemel egy olyan nevet, ami illik a személyiségéhez.
A némethjuhász kutya okos, hűséges és bátor, megérdemel egy olyan nevet, ami illik a személyiségéhez.
A tyúkól nyáriasítása fontos lépés, hogy a tyúkok egészségesek és produktívak maradjanak a meleg hónapokban is.
Négylábú társaink – legyenek kutyák, macskák, lovak vagy más állatok – nem egyszerűen házikedvencek, hanem valódi családtagok. Feltétel nélküli szeretetük, ragaszkodásuk és hűségük olyan érzelmeket vált ki belőlünk, melyekhez kevés emberi kapcsolat mérhető. Nem csoda, hogy az állatok gyakran a gyerekeknek szóló, esetleg a romantikus könyvek gyakori szereplői, sőt, számos író éppen őket választja története főszerelőjének. Az alábbiakban olyan köteteket gyűjtöttünk össze, melyek mélyen megérintik az olvasókat, és maradandó emléket hagynak maguk után – különösen azok számára, akik maguk is osztoznak a négylábúak iránti szeretetben.
A túlsúly gyakran látható, de ritkán értett probléma. A köztudatban még mindig sokan hiszik, hogy az elhízás egyszerűen az akaraterő hiányának következménye, pedig a tudományos kutatások ezt rég megcáfolták.
Valahányszor rápillantasz egy klasszikus, digitális kijelzővel ellátott órára, azonnal a múlt évtizedek hangulata elevenedik meg előtted. A retró stílus mindig is a nosztalgia melegágyának számított, és most újra fénykorát éli. A feltűnő arany, elegáns ezüst vagy a letisztult fekete színvilág évtizedekkel később is megdobogtatja a szíveket.
Hát, nehéz így látatlanban megítélni, mitől ijedhet meg a cica. Ahogy magam elé képzelem, lehet, hogy egyszerű játékról van szó, hisz gyakran csinálják ezt a macskák. Esetleg egy nagyobb méretű egér ijesztgeti?? :) Szóval nehéz a kérdés.
Cicáknak általában 12 hetes korban kell az oltásokat elkezdeni (néha ezt 8 hetes korra előre lehet hozni) és havonta jönnek az ismétlő oltások, tehát 3 hónaposan még biztos nincs meg az összes oltása. Ha csak lakásban lesz tartva, amíg megkap minden oltást és a másik bejáró cica oltva van minden szükséges kórokozó ellen, akkor kicsi az esélye a megbetegedésnek.
Igen, célszerű külön tenni őket az ellés idejére, a problémák megelőzése végett. Ha nem szeretnének kölyköket többet, akkor az ivartalanítást javasolnám, mert a hormonhatású injekcióknak súlyos mellékhatásai lehetnek. Lehetne például a fiú malacot ivartalanítani, az talán kisebb megterhelést jelent az állatnak.
Minél hamarabb vidd el a tengerimalacot társállatok gyógyítására szakosodott állatorvoshoz. Valami megsérthette a szem szaruhártyáját és ezért alakulhatott ki az általad említett elváltozás. Az állatorvos megvizsgálva a szemet, a gyógyulást elősegítő szemcseppet ír fel a malackának. Ha nem látja szakember és elmarad a kezelés, esetleges fekély esetén a szem elvesztésén túl az állatka élete is veszélybe kerülhet. A vizsgálat árát a kezelő állatorvos tudja megmondani.
Elméletileg a paraffinnal nem tudunk ártani, mert nem szívódik fel a bélcsatornából, de hosszú távon azért nem ajánlom adni. Inkább csak azért, mert ennek a bélsárrrekedésnek a hátterét ki kellene deríteni, és nem csak tünetileg kezelni. Megpróbálta már a szőrlabdaoldó pasztát rendszeresen adni neki? Bezo-pet, vagy más nevű is létezik. A bélflóra regenerálására pedig inkább az Enteroferm vagy Probicol-h készítményt javaslom. Állatpatikákban kapható vény nékül. Remélem, segítettem...