7271. Mennyibe kerül a törpenyúl vásárlása és tartása 2025-ben?
Nagyon sok mindentől függ mennyibe kerül és nagyon eltérő árak lehetnek. Összegyűjtöttünk néhány információt a témáról!
Nagyon sok mindentől függ mennyibe kerül és nagyon eltérő árak lehetnek. Összegyűjtöttünk néhány információt a témáról!
A nagy goda hazánk egyik legveszélyeztetettebb madárfaja. A hazai fészkelőállomány a ’90-es években becsült 1000-1200 párról mára 100 pár alattira zsugorodott, amelyek alig 10 fiókát nevelnek fel évente.
Hőség idején a teknősök – különösen a vízi teknősök, mint például a vörösfülű ékszerteknős – könnyen túlmelegedhetnek, főleg, ha az akvárium nem jól szellőzik, vagy ha a nap közvetlenül éri.
A nap végére sokan tapasztaljuk, hogy a tükörbe nézve a szemünk körül puffadást és sötét karikákat látunk. De mi okozza ezeket a kellemetlen tüneteket, és hogyan találhatunk rájuk természetes megoldásokat? A szem körüli bőr különösen vékony és érzékeny.
A technológia fejlődése nemcsak a mindennapjainkat könnyíti meg, hanem az öltözködésünket is formálja. Növekvő fontosságot kapnak az olyan kiegészítők, amelyek nemcsak szép megjelenést biztosítanak, hanem a fenntarthatóság értékeit is képviselik. Az órák világában ez a trend a napelemes modellek megjelenése, amelyek egyszerre kínálnak energiahatékonyságot és tartósságot.
Ékszerteknősöket nem szoktunk teleltetni, nincs rá szükségük. Igazából nem is szerencsés erre késztetni őket, mert ez csak problémákkal járhat. Valószínű, hogy a szabadon engedett teknőc nem telelés miatt bújik el. Szerintem nem kellene hetekig hagyni az ágy alatt, inkább elő kell keresni és visszatenni helyére, hogy egyen-igyon.
A tünetek eléggé általánosak, sok betegségre is utalhatnak, ezért vizsgálat nélkül nem lehet megmondani, hogy mi baja lehet a malacnak. Szerintem célszerű lenne elvinni állatorvoshoz.
Meg lehet próbálni otthon Sedalin mite A.U.V. tablettával lenyugtatva levágni a csomókat. Ha ez nem sikerül, mi kicsit el szoktuk altatni őket és nyírógéppel megszabadítjuk a filcszerűen összeállt szőrtől.
Mindenképp el kell vinni állatorvoshoz, mert gyakran gombás, vagy rühatkás fertőzésük van, ami emberre is átterjedhet.
A redőit - különösen, ha mélyek - rendszeresen tisztítsa, nehogy befülledjen, mert bőrbetegséghez vezethet. A kutyus szőrét lehet rendszeresen gumikefével tisztítani; ha nem különösen piszkos, másfél havonta fürdetni.