7271. Mennyibe kerül a törpenyúl vásárlása és tartása 2025-ben?
Nagyon sok mindentől függ mennyibe kerül és nagyon eltérő árak lehetnek. Összegyűjtöttünk néhány információt a témáról!
Nagyon sok mindentől függ mennyibe kerül és nagyon eltérő árak lehetnek. Összegyűjtöttünk néhány információt a témáról!
A nagy goda hazánk egyik legveszélyeztetettebb madárfaja. A hazai fészkelőállomány a ’90-es években becsült 1000-1200 párról mára 100 pár alattira zsugorodott, amelyek alig 10 fiókát nevelnek fel évente.
Hőség idején a teknősök – különösen a vízi teknősök, mint például a vörösfülű ékszerteknős – könnyen túlmelegedhetnek, főleg, ha az akvárium nem jól szellőzik, vagy ha a nap közvetlenül éri.
A nap végére sokan tapasztaljuk, hogy a tükörbe nézve a szemünk körül puffadást és sötét karikákat látunk. De mi okozza ezeket a kellemetlen tüneteket, és hogyan találhatunk rájuk természetes megoldásokat? A szem körüli bőr különösen vékony és érzékeny.
A technológia fejlődése nemcsak a mindennapjainkat könnyíti meg, hanem az öltözködésünket is formálja. Növekvő fontosságot kapnak az olyan kiegészítők, amelyek nemcsak szép megjelenést biztosítanak, hanem a fenntarthatóság értékeit is képviselik. Az órák világában ez a trend a napelemes modellek megjelenése, amelyek egyszerre kínálnak energiahatékonyságot és tartósságot.
Sehogy. Nekünk is volt ilyen kutyánk. Ő ilyen. Szexuálisan hiperaktív, túlfűtött :). Olyan, mint Dr. Dug Ross a Vészhelyzetből vagy Dr. Christian Troy a Kés/Alattból, vagy Berényi Miki a BK-ból :)! Az ivartalanítás segíthet, ha nem szeretnének tőle utódokat.
Az orvos nem állat :) Csak néha :) Bolha? Gomba? Atka? Miliaris dermatitis? Ekcéma? Ha sikerül otthon diagnosztizálni, akkor adunk kezelési stratégiát! Amúgy a rendelőben már nem szokott gond lenni a cicák vadságával, megszeppennek az idegen környezetben. Általában. De ha 4 éves és még ivartalanítva sincs, akkor szerintem a jellemén már nem sokat lehet változtatni.
Talán epilepszia. Mindenképpen ki kell vizsgáltatni, főleg ha többször is előfordul a dolog.
Ha nem mozdul és több napig nem bújik elő a páncéljából, akkor már biztos nem él. Főleg ha a légvételei sem látszódnak a hátsó lábai tövénél.
Ő ilyen. Ezzel szórakoztatja magát. Szeret rágni. Nehéz leszoktatni, valahogy el kell venni a kedvét a dologtól. Pl. valami nagyon csípős vagy keserű anyaggal kell bekenni a rágnivalót, több alkalommal. Sikertelenség esetén el kell távolítani minden szétrágható és veszélyes holmit. Sajnos okosabb ötletem nincs.