7271. Mennyibe kerül a törpenyúl vásárlása és tartása 2025-ben?
Nagyon sok mindentől függ mennyibe kerül és nagyon eltérő árak lehetnek. Összegyűjtöttünk néhány információt a témáról!
Nagyon sok mindentől függ mennyibe kerül és nagyon eltérő árak lehetnek. Összegyűjtöttünk néhány információt a témáról!
A nagy goda hazánk egyik legveszélyeztetettebb madárfaja. A hazai fészkelőállomány a ’90-es években becsült 1000-1200 párról mára 100 pár alattira zsugorodott, amelyek alig 10 fiókát nevelnek fel évente.
Hőség idején a teknősök – különösen a vízi teknősök, mint például a vörösfülű ékszerteknős – könnyen túlmelegedhetnek, főleg, ha az akvárium nem jól szellőzik, vagy ha a nap közvetlenül éri.
A nap végére sokan tapasztaljuk, hogy a tükörbe nézve a szemünk körül puffadást és sötét karikákat látunk. De mi okozza ezeket a kellemetlen tüneteket, és hogyan találhatunk rájuk természetes megoldásokat? A szem körüli bőr különösen vékony és érzékeny.
A technológia fejlődése nemcsak a mindennapjainkat könnyíti meg, hanem az öltözködésünket is formálja. Növekvő fontosságot kapnak az olyan kiegészítők, amelyek nemcsak szép megjelenést biztosítanak, hanem a fenntarthatóság értékeit is képviselik. Az órák világában ez a trend a napelemes modellek megjelenése, amelyek egyszerre kínálnak energiahatékonyságot és tartósságot.
Az állandó stressz hosszabb távon betegségek kialakulását segítheti elő, ezért az ilyen helyzeteket hasznos mielőbb kezelni. Több dolog is okozhat ilyen jellegű stresszt, elsősorban egy komolyabb részleges vízcserét és hőmérséklet csökkentést alkalmaznék, illetve ellenőrizném a szűrést, amennyiben nincs változás próbálnám felderíteni a további lehetséges okokat. Az aranyhalak egyébként hideg vízi édesvízi fajok, télire a 22°C is túlzás és felesleges tartásukhoz (a különböző típusok között ugyan vannak kevésbé hidegtűrők, azonban ennél jóval alacsonyabb hőmérsékletet még mindegyik gond nélkül elvisel).
A leírt viselkedésnek több oka is lehet. A leggyakrabban párban tartott teknősöknél fordul elő. Ilyenkor a hím a mellső láb remegtetésével próbál közeledni (udvarolni) a nőstényhez. Több hím együtt tartása esetén azonban a domináns viselkedés egyik megnyilvánulása is lehet. A rangsorban előrébb álló állat így jelzi a fölényét. Ameddig ez ennyiben kimerül, úgy aggodalomra nincs ok. Érdemes azonban odafigyelni mert ha gyakran verekszenek is, úgy külön kell elhelyezni őket a sérülések megelőzése érdekében.
Az a baj, hogy igazából nem tudjuk, az állatorvos kolléga milyen diagnózist állított fel, illetve mi alapján kezeli a cicát, pedig ez ebből a szempontból fontos körülmény lenne. 3 hónapos korban ezekkel a tünetekkel elsősorban a vírusos macskafertőző betegségek jönnek szóba. Jó lenne azt is tudni, hogy a tenyésztő beoltatta-e egyáltalán ezek ellen, amíg nála volt a cica? Szóval, én azt ajánlom, ne legyen szemérmes, és a kérdéseit a kezelőorvosnak tegye fel, vele beszélje meg, hogy ő hogyan ítéli ezt meg? Olvass tovább! Ezek a leggyakoribb fertőző betegségek macskáknál!
A leopárd gekkó és a szakállas agáma eltérő földrészen és eltérő élőhelyen fordul elő a természetben. Terráriumi tartás esetén is eltérő igényeik vannak, amit célszerű be is tartani. Én nem javasolnám az együtt tartásukat. Külön terráriumban életfolyamataikat is sokkal jobban lehet megfigyelni (pl. étvágy,viselkedés, stb.).
A takarmányozását kellene felülvizsgálni.