7271. Mennyibe kerül a törpenyúl vásárlása és tartása 2025-ben?
Nagyon sok mindentől függ mennyibe kerül és nagyon eltérő árak lehetnek. Összegyűjtöttünk néhány információt a témáról!
Nagyon sok mindentől függ mennyibe kerül és nagyon eltérő árak lehetnek. Összegyűjtöttünk néhány információt a témáról!
A nagy goda hazánk egyik legveszélyeztetettebb madárfaja. A hazai fészkelőállomány a ’90-es években becsült 1000-1200 párról mára 100 pár alattira zsugorodott, amelyek alig 10 fiókát nevelnek fel évente.
Hőség idején a teknősök – különösen a vízi teknősök, mint például a vörösfülű ékszerteknős – könnyen túlmelegedhetnek, főleg, ha az akvárium nem jól szellőzik, vagy ha a nap közvetlenül éri.
A nap végére sokan tapasztaljuk, hogy a tükörbe nézve a szemünk körül puffadást és sötét karikákat látunk. De mi okozza ezeket a kellemetlen tüneteket, és hogyan találhatunk rájuk természetes megoldásokat? A szem körüli bőr különösen vékony és érzékeny.
A technológia fejlődése nemcsak a mindennapjainkat könnyíti meg, hanem az öltözködésünket is formálja. Növekvő fontosságot kapnak az olyan kiegészítők, amelyek nemcsak szép megjelenést biztosítanak, hanem a fenntarthatóság értékeit is képviselik. Az órák világában ez a trend a napelemes modellek megjelenése, amelyek egyszerre kínálnak energiahatékonyságot és tartósságot.
A legjobb az energiában szegény étrend javasolt, e mellé porcerősítő tabletták adhatók. De leginkább az erre kifejlesztett tápok ajánlottak, valahogy meg kellene próbálni "rábeszélni" a kutyust ezek fogyasztására. Esetleg összekeverni valamivel, amit nagyon szeret, persze csak annyira, hogy az íz rajta legyen.
Az 5 éves hullámos még messze van az öregkortól. A hang lehet felvett utánzóhang, ivarhoz köthető, párzási inger által kiváltott hang, de esetleg betegség jele is. A szelíd papagájok elégedettségét például jellegzetes csőrcsikorgatás jelzi (bár ezt általában pihenés közben hallatják). Amíg nincs egyéb tünet(mint a levelében is említett, betegségre utaló jelek), addig véleményem szerint nincs más teendő, mint figyelemmel kísérni a viselkedését. Ha a madár esetleg tüsszögni kezd, borzolt tollazatú, vagy hasmenéses lenne, akkor kell felkeresnie állatorvost.
Kedves Állatbarát! A tengerimalacnak három éves koráig nem veszélyes a szülés, tehát lehetnek kölykei. Üdvözlettel: dr. Varga József
Kedves Állatbarát! Ha a hullás helyén nem nő új szőr, és a kutya bőre foltos, akkor bőrgyógyászati vizsgálat indokolt, mert ez a jelenség sok betegség kísérője lehet. Ha egy idő múlva visszanő, egyszerű vedlésről van szó, amely ebek számára készült vitaminokkal és többszöri fésüléssel karbantartható. Üdvözlettel: dr. Varga József