7271. Mennyibe kerül a törpenyúl vásárlása és tartása 2025-ben?
Nagyon sok mindentől függ mennyibe kerül és nagyon eltérő árak lehetnek. Összegyűjtöttünk néhány információt a témáról!
Nagyon sok mindentől függ mennyibe kerül és nagyon eltérő árak lehetnek. Összegyűjtöttünk néhány információt a témáról!
A nagy goda hazánk egyik legveszélyeztetettebb madárfaja. A hazai fészkelőállomány a ’90-es években becsült 1000-1200 párról mára 100 pár alattira zsugorodott, amelyek alig 10 fiókát nevelnek fel évente.
Hőség idején a teknősök – különösen a vízi teknősök, mint például a vörösfülű ékszerteknős – könnyen túlmelegedhetnek, főleg, ha az akvárium nem jól szellőzik, vagy ha a nap közvetlenül éri.
A nap végére sokan tapasztaljuk, hogy a tükörbe nézve a szemünk körül puffadást és sötét karikákat látunk. De mi okozza ezeket a kellemetlen tüneteket, és hogyan találhatunk rájuk természetes megoldásokat? A szem körüli bőr különösen vékony és érzékeny.
A technológia fejlődése nemcsak a mindennapjainkat könnyíti meg, hanem az öltözködésünket is formálja. Növekvő fontosságot kapnak az olyan kiegészítők, amelyek nemcsak szép megjelenést biztosítanak, hanem a fenntarthatóság értékeit is képviselik. Az órák világában ez a trend a napelemes modellek megjelenése, amelyek egyszerre kínálnak energiahatékonyságot és tartósságot.
Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz!
Javasolnám, hogy készíttessenek röntgen-felvételt esetleges hólyag- vagy húgycsőkő lehetősége miatt. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Amennyiben az ultrahang és esetleg egy citológiai mintavétel eredménye jóindulatú prosztata megnagyobbodást állapít meg, valóban segít az ivartalanítás (és esetleg mellette antibiotikumos kezelés, ha esetleg bakteriális eredetű gyulladás is szerepet játszik). Az altatás megfelelő vizsgálatok (vér, szív, tüdő RTG) után, megfelelő módszerekkel biztonságos lehet. Ha mégis aggódik, van gyógyszeres alternatív megoldás is, ami egy fél évig ható implantátum formájában gyakorlatilag az ivartalanításhoz hasonló hatást ér el, a prosztata tekintetében is, érdeklődjön róla állatorvosánál.
Mindenekelőtt jó lenne tudni, hogy mi okozza a hányást. Lehet, hogy egyszerűen csak a mohó evés. De az is lehet, hogy valamilyen rendellenesség van a háttérben. Ezt azonban csak további vizsgálatokkal lehet kideríteni. Nem szabad elfelejteni, hogy a hányás nem maga a betegség, hanem csak tünet. És többféle betegség tünete is lehet. Hogy betegségről van-e szó, és ha igen, milyenről, ennek kiderítése az állatorvos dolga.
A szállítás okozta stressztől felszínre törhetnek a szervezetben bujkáló fertőzések. A sárga széklet utalhat szalmonella feldúsulásra is. Meleg hely (akár infralámpával kiegészítve, aminek fénye elől ki is tud térni a madár, ha túl melege van) és pár csepp almaecet az ivóvízben segíthet, de ha napokig tartó híg széklet jelentkezik, akkor érdemesebb antibiotikumos kezelést kérni egy állatorvostól, nehogy kiszáradjon a madár.