7271. Mennyibe kerül a törpenyúl vásárlása és tartása 2025-ben?
Nagyon sok mindentől függ mennyibe kerül és nagyon eltérő árak lehetnek. Összegyűjtöttünk néhány információt a témáról!
Nagyon sok mindentől függ mennyibe kerül és nagyon eltérő árak lehetnek. Összegyűjtöttünk néhány információt a témáról!
A nagy goda hazánk egyik legveszélyeztetettebb madárfaja. A hazai fészkelőállomány a ’90-es években becsült 1000-1200 párról mára 100 pár alattira zsugorodott, amelyek alig 10 fiókát nevelnek fel évente.
Hőség idején a teknősök – különösen a vízi teknősök, mint például a vörösfülű ékszerteknős – könnyen túlmelegedhetnek, főleg, ha az akvárium nem jól szellőzik, vagy ha a nap közvetlenül éri.
A nap végére sokan tapasztaljuk, hogy a tükörbe nézve a szemünk körül puffadást és sötét karikákat látunk. De mi okozza ezeket a kellemetlen tüneteket, és hogyan találhatunk rájuk természetes megoldásokat? A szem körüli bőr különösen vékony és érzékeny.
A technológia fejlődése nemcsak a mindennapjainkat könnyíti meg, hanem az öltözködésünket is formálja. Növekvő fontosságot kapnak az olyan kiegészítők, amelyek nemcsak szép megjelenést biztosítanak, hanem a fenntarthatóság értékeit is képviselik. Az órák világában ez a trend a napelemes modellek megjelenése, amelyek egyszerre kínálnak energiahatékonyságot és tartósságot.
A kérdésére választ csak állatorvosi vizsgálat után lehet adni. Vigye el állatorvoshoz!
Üdvözlöm! A békákból nagyon sok faj kapható kedvencnek, de kezdésnek a karmosbéka (Xenopus laevis) megfelelő választás! Egy 50 literes akváriumba, 2-3 egyedet tanácsos rakni, aljzatnak sóder és homok megfelelő. A víz legyen 25 C-fok körüli, kimászó nem kell, mert a vizet sosem hagyják el. Szeretnek a növények között bújkálni, ezért mindenképpen elengedhetetlen a dúsabb növény telepítés! Porlasztó nem muszáj, mivel tüdővel lélegeznek és itt említeném meg, hogy mennyire fontos, hogy ne takarjuk le teljesen az akváriumot, de a szökésre figyelni kell! A vizet rendszeresen (hetente) kell tisztítani, úgy hogy az 1/3-át le kell cserélni. Nem szeretik az erős fényt, egy gyengébb neoncsővel világítsa meg. A békák ragadozók, ezért állati eredetű táplálékot fogyasztanak: tubifex, szúnyoglárva és vizibolha. A tapasztalatom szerint csak élő eleséget fogadnak el!
A kutyusokat kutyatejpótlóval kellene táplálni, 2-3 óránként. Széklet- és vizeletürítést langyos vizes vattás simogatással kell kivéltani. A túlélési esélyek jól.
Nagyobb esélye lenne, ha keltetőgépben próbálná a tojásokat kikeltetni. Ha a galamb, nem melegíti, nem forgatja megfelelően a tojást, akkor a tojásban lévő embrió fejlődése beindul, de a hibás keltetés miatt rövidesen el is pusztul.
Lehetséges atkafertőzés, vagy kalciumhiány is a háttérben, de az is, hogy nyári vedléssel van összefüggésben. Ajánlott egy preventív élősködőmentesítés, állandó ásványianyag utánpótlás, majd, ha augusztus végén is fenn áll a probléma, akkor érdemes egy alaposabb állatorvosi vizsgálat elvégzése.