7271. Mennyibe kerül a törpenyúl vásárlása és tartása 2025-ben?
Nagyon sok mindentől függ mennyibe kerül és nagyon eltérő árak lehetnek. Összegyűjtöttünk néhány információt a témáról!
Nagyon sok mindentől függ mennyibe kerül és nagyon eltérő árak lehetnek. Összegyűjtöttünk néhány információt a témáról!
A nagy goda hazánk egyik legveszélyeztetettebb madárfaja. A hazai fészkelőállomány a ’90-es években becsült 1000-1200 párról mára 100 pár alattira zsugorodott, amelyek alig 10 fiókát nevelnek fel évente.
Hőség idején a teknősök – különösen a vízi teknősök, mint például a vörösfülű ékszerteknős – könnyen túlmelegedhetnek, főleg, ha az akvárium nem jól szellőzik, vagy ha a nap közvetlenül éri.
A nap végére sokan tapasztaljuk, hogy a tükörbe nézve a szemünk körül puffadást és sötét karikákat látunk. De mi okozza ezeket a kellemetlen tüneteket, és hogyan találhatunk rájuk természetes megoldásokat? A szem körüli bőr különösen vékony és érzékeny.
A technológia fejlődése nemcsak a mindennapjainkat könnyíti meg, hanem az öltözködésünket is formálja. Növekvő fontosságot kapnak az olyan kiegészítők, amelyek nemcsak szép megjelenést biztosítanak, hanem a fenntarthatóság értékeit is képviselik. Az órák világában ez a trend a napelemes modellek megjelenése, amelyek egyszerre kínálnak energiahatékonyságot és tartósságot.
Tisztelt Gazdi! A kora miatt a kutya már nyugodtan pároztatható, viszont azt tudni kell, hogy ennél a fajtánál az esetek többségében (90%-ban) császármetszéssel történik az ellés. A császármetszéstől nem kell félni, sokkal veszélyesebb az ha nem vesszük észre, hogy a kutya természetes úton nem képes megelleni a kiskutyákat. Üdvözlettel: Dr. Molnár Eszter
A tojó hullámospapagáj nehezebben szelídül meg mint a hím, különösen, hogy még ketten is vannak, így a fajtárs jelenléte fontosabb, mint az emberé. A kalit mérete megfelelő egy pár hullámosnak. A jó papagjáték rágható, mászható, netán hangot lehet belőle kicsalni. Javaslom nézzen rá az alábbi oldalra: http://www.papagajjatek.com/
A kutyák mikrochipes megjelöltetése Magyarországon általánosságban NEM kötelező. Nincs ilyen EU szabályozás sem. A 41/201. sz Kormányrendelet viszont 2010. július 1.-től előírta, hogy a TULAJDONOSVÁLTOZÁS előtt kötelező a megjelölés. Kötelező a megjelölés továbbá azokon a településeken (vagy fővárosi kerületekben), ahol a helyi önkormányzat azt rendeletben kötelezővé tette. Más ezzel kapcsolatos jogi szabályozás nincs érvényben. Így az a kutyatulajdonos, akinek a kutyája ma még nincs bechipzeve, nem kell, hogy megjelöltesse a kutyáját, ha nem változik meg a kutya tulajdonjoga, és a helyi önkormányzat nem rendelkezik másként. Dr. Horváth László holavet@t-online.hu
Kedves Vikici! Haladéktalanul keresse fel az állatorvosát, aki a műtétet végezte!
véleményem szerint van minimális esélye, hogy CÉLZOTT kezeléssel (NEM kamillás borogatás) visszahúzódjona könnytermelő mirigy, de valószínüleg műtéte lesz szükség