7276. Gyerekcipők és szandálok a kényelem jegyében
Vajon van-e fontosabb egy szülő számára, mint hogy a gyereke lába komfortos és egészséges körülmények között fejlődjön?
Vajon van-e fontosabb egy szülő számára, mint hogy a gyereke lába komfortos és egészséges körülmények között fejlődjön?
Már Európa vezető városai is nyitnak a házi kedvencek felé.
Macskahordozó vásárlása fontos döntés, mert ez lesz a cicád biztonságos szállítóeszköze állatorvoshoz, utazáshoz vagy vészhelyzet esetén.
Kullancsok sajnos nem csak kutyákat, de macskákat is megcsíphetnek – különösen, ha kijárós vagy erkélyre, kertbe kijáró cicáról van szó. Érdemes rendszeresen átvizsgálni a kutyánkat, cicánkat, főleg tavasztól őszig.
A deguk (Octodon degus) érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, és vannak bizonyos ételek, amelyeket szigorúan tilos adni nekik, mert károsak vagy akár halálosak is lehetnek számukra.
Kedves Beatrix, inkább foglalkozzon többet a kutyusával, a társ nem mindne esetben megoldás, sőt, sokszor rosszul sül el, ha hazavisznek egy idős mellé egy kölyökkutyát. Kérem olvassa el korábbi cikkünket a témával kapcsolatosan, mielőtt döntene: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutyak-osszeszoktatasa/14436/ Idős kutya gondozása >>
Tisztelt Érdeklődő! Az esetek nagy többségében nem szokott gondot okozni az efféle változás, de ha úgy érzik, megpróbálhatnak beszoktatni hozzá egy másik hörcsögöt. Ez lehet, hogy kezdetben nagy verekedésekhez vezet, ezen ne lepődjenek meg. Ők nem igazán érzelmi lények, ösztönből működnek, ami csúnyán hangozhat, de tény. A természetben is zömével magányosan fordulnak elő, csak emberi környezetben élnek tartósan együtt. Szerintem ettől nem lehet gondja a hörcsögüknek. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Lehet talán a bolhanyakörvtől magától (allergiás rá a cica), de lehet amiatt is mert a macska a viszkető érzés miatt el kezdte vakarni a nyakát. Minden esetre a gennyes részt le kell tisztítani és betadinnal vagy egyébb módon fertőtleníteni. A gyógyulásig a bolhanyakörvet nem szabad feltenni. Javasolt a bolhaitásra cseppet használni.
Kedves Gazdi! A leírtak alapján talppárna gyulladásnak tűnik, elég komolynak. Ha egy sima talppárna gyulladás miatt a malacka már nem áll rá a fájós lábára, akkor állatorvoshoz kell fordulni, mert lehet a lábán lehet felszín alatt tályog, illetve ízületi gyulladás. illetve leeshetett magas helyről, megüthette magát valahol? Felszíni kezelésre jó a Contratubex gél, fokhagymakivonata miatt természetes gyulladáscsökkentő. Emellett C-vitaminozás az itatóba, napi 5-6 csepp.
Mindenképpen megérne egy állatorvosi vizsgálatot hogy a duzzanatot mi okozza. Lehet vérömleny, tályog de daganat is. Ha megtörténik a duzzanat okának megállapítása akkor a gyógyíthatóság is kiderül.