7276. Gyerekcipők és szandálok a kényelem jegyében
Vajon van-e fontosabb egy szülő számára, mint hogy a gyereke lába komfortos és egészséges körülmények között fejlődjön?
Vajon van-e fontosabb egy szülő számára, mint hogy a gyereke lába komfortos és egészséges körülmények között fejlődjön?
Már Európa vezető városai is nyitnak a házi kedvencek felé.
Macskahordozó vásárlása fontos döntés, mert ez lesz a cicád biztonságos szállítóeszköze állatorvoshoz, utazáshoz vagy vészhelyzet esetén.
Kullancsok sajnos nem csak kutyákat, de macskákat is megcsíphetnek – különösen, ha kijárós vagy erkélyre, kertbe kijáró cicáról van szó. Érdemes rendszeresen átvizsgálni a kutyánkat, cicánkat, főleg tavasztól őszig.
A deguk (Octodon degus) érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, és vannak bizonyos ételek, amelyeket szigorúan tilos adni nekik, mert károsak vagy akár halálosak is lehetnek számukra.
Valószínűleg gombás vagy bakteriális fertőzése van. Erről egy bőrkaparék vizsgálattal lehet meggyőződni. Forduljanak állatorvosnak!
Tenni mindig lehet valamit...... A jelen esetben én mindenképpen ún. nem szteroid gyulladáscsökkentő folyamatos szedését javasolnám. Rengeteg ilyen gyógyszer van forgalomban, lehet válogatni is. Ezektől nem gyógyul meg, de legalább a fájdalom érzet elmúlik és így javulhat a komfortérzete. És még akár a mozgása is. Igazából nem is értem, hogy ez eddig miért nem került szóba, ill. az állatorvos kollégák eddig miért nem javasolták?
A zebrapintyek színe, valamelyest már a kirepüléskor látható, de az ivarra jellemző rajzolatok(oldalfolt, arcfolt) 1-2 hónapos kor közt jelennek meg, míg a teljes kiszínesedés a vedlés után történik. 4-6 hónapos madár mondható teljesen kiszínesedettnek. A fürtösköles az első mag, amit a fiókák önállóan fel tudnak törni, így ezt érdemes a kalit aljára tenni. A szem általában gyulladás miatt marad becsukva, így például antibiotikumos szemkenőcs, vagy szemcsepp (Oftaquix) hozhat javulást.
Kedves Tamás! A túlzott használata okozhat korpázást. A panel jobb. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Elméletileg az alapimmunizálás megvan, 3 hónaposan a veszettség következik. Még esetleg Coronavirus ellen lenne érdemes oltani...