7281. Amit tilos adni a degunak
A deguk (Octodon degus) érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, és vannak bizonyos ételek, amelyeket szigorúan tilos adni nekik, mert károsak vagy akár halálosak is lehetnek számukra.
A deguk (Octodon degus) érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, és vannak bizonyos ételek, amelyeket szigorúan tilos adni nekik, mert károsak vagy akár halálosak is lehetnek számukra.
Az idős ló gondozása különös figyelmet igényel, mivel az öregedéssel együtt számos fizikai és mentális változás következik be.
A rák kutyáknál (csakúgy, mint embereknél) sokféle formában jelentkezhet, ezért fontos a korai felismerés. Összegyűjtöttük a leggyakoribb rákos megbetegedések figyelmeztető jeleit, amelyekre minden gazdinak érdemes odafigyelnie!
Az online világ növekvő dominanciája ellenére az offline reklámok nem vesztették el jelentőségüket. Ki ne tapasztalta volna már, hogy a nagyvárosok forgalmas utcáit járva szinte bombázzák az ember érzékszerveit a különféle plakátok és hirdetések?
Az otthoni gyógyításban tapasztalható igények kielégítéséhez ma már számos modern eszköz áll rendelkezésre, amelyek közül a lágylézer terápiás készülékek különösen népszerűvé váltak az utóbbi években.
A cica lázas, ezt leesés nem okozhatta. Feltétlen vigye állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! A vércukorszint megállapításának legpontosabb módszere a vérben mért cukorérték. A vizelet csak tájékoztató, nem mindig pontos. Egyébként vissza kellene vinni a kutyust a kezelőorvoshoz, aki mindnen bizonnyal vérvizsgálatot rendel el, amiből majd látszik, hogy mi okozta a görcsöket, hipoglikémia vagy egyéb ok, pl. epilepszia. Előfordulhat valóban ún. szteroid indukálta hiperglikémia, ami idővel rendeződhet, de ezt is a vérvizsgálat tisztázhatja. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Pedig el kellene vinni állatorvoshoz, eltávolítani azt a képletet és nem ártana szövettani vizsgálatot is csináltatni belőle. Ha daganat, annak nincs helye az állaton. Ha nem az, akkor pedig megnyugszanak.
1./ Állatorvosi vizsgálat - mert szervi baja lehet. 2./ Az előző lemenéskor valamitől megijedt és ennek a hatására jelentkezik a tünet.
Kedves Kérdező! A problémát tartási,takarmányozási hiányoságok okozzák leggyakrabban. Helyszínen kell állatorvosnak látnia. Dr Puskás Gábor