7281. Hogyan gondozzuk az idős lovat?
Az idős ló gondozása különös figyelmet igényel, mivel az öregedéssel együtt számos fizikai és mentális változás következik be.
Az idős ló gondozása különös figyelmet igényel, mivel az öregedéssel együtt számos fizikai és mentális változás következik be.
A rák kutyáknál (csakúgy, mint embereknél) sokféle formában jelentkezhet, ezért fontos a korai felismerés. Összegyűjtöttük a leggyakoribb rákos megbetegedések figyelmeztető jeleit, amelyekre minden gazdinak érdemes odafigyelnie!
Az online világ növekvő dominanciája ellenére az offline reklámok nem vesztették el jelentőségüket. Ki ne tapasztalta volna már, hogy a nagyvárosok forgalmas utcáit járva szinte bombázzák az ember érzékszerveit a különféle plakátok és hirdetések?
Az otthoni gyógyításban tapasztalható igények kielégítéséhez ma már számos modern eszköz áll rendelkezésre, amelyek közül a lágylézer terápiás készülékek különösen népszerűvé váltak az utóbbi években.
Az ékszerek világa sokszor a gyorsan változó divatot követi, ám vannak olyan darabok, amelyek túlmutatnak a trendeken.
Kedves Gazdi! Az epilepszia komoly, de az esetek többségében karbantartható betegség. Ehhez azonban pontos, oki diagnózis feltétlenül szükséges! A kiterjedt vizsgálatok (agyi MRI vizsgálat, stb) nélküli gyógyszerezés adott esetben többet árthat, mint használhat, így mindenképpen javasolnám, hogy egy specialistával pontosan vizsgáltassák ki a kutyust, majd ennek megfelelően, természetesen létezik többféle gyógykezelési, gyógyszerezési lehetőség. Üdvözlettel,
Üdvözlöm! Nyugodjon meg, nem él nálunk olyan pók ami veszélyes. Ha csíp akkor -főleg gyereknél- akkor fájhat, bedagadhat, de életveszélyt nem okozhat, hacsak nincs egyedi extra reakció. Kálciumot kell itatni. De nem lesz ilyen, mivel a pók nem csíp csak úgy, maximum ha piszkáljuk, bántjuk, de minden esetben a menekülést választja. Ahogyan a nagy állatbefogónk szerint van fekete özvegy is nálunk ami halálos, ez is hazugság. A pókok hasznos állatok, ne bántsuk :)
Kedves Cecília! Nincsenek jó híreim. Azt gondolom, hogy a kutyájuk ilyenfajta viselkedésével kapcsolatosan nem nagyon kell különleges okokat keresgélni, ő valószínűleg ilyen, így fejezi ki magát, így adja a tudtukra hogy akar valamit. Ezen egy közel 14 éves kutyánál reménytelen változtatni. Nem ismerek olyan gyógyszert ami ezt meg tudná változtatni. Próbálják meg lefekvés előtt alaposan megsétáltatni, hogy ki tudja üríteni a hólyagját, hátha ez segít valamit. (Mivel valószínűleg éjjel is inni fog, így lehet, hogy nem bírja ki reggelig.) Egy alaposabb állatorvosi kivizsgálás pedig segíthetne abban, hogy kiderüljön, miért iszik ilyen sokat. (Sajnos a csatolt képet nem lehet így olvasni annyira apró betűs a kép.) Ha ez a lelet friss, kérje állatorvos segítségét a kiértékelésében.
Kedves Tulajdonos! Több probléma is lehet a kutyusnál, ennyiből ezt sajnos pontosan megállapítani nem lehet. Mindenképp lehetőleg gyorsan vigyék el olyan állatorvoshoz, aki neurológiai és ortopédiai vizsgálatokat tud elvégezni és azután lehet konkrétumokról beszélni. Tacskóról lévén mindenképp felmerül a tacskóbénulás( discus hernia-porckorongsérv), de lehet egyéb betegség is. Üdvözlettel, Dr. Fux Attila
Kedves Kérdező! Műtét utáni szövődmény lehet,feltétlenül antibiotikumos kezelés szükséges.