7281. Hogyan gondozzuk az idős lovat?
Az idős ló gondozása különös figyelmet igényel, mivel az öregedéssel együtt számos fizikai és mentális változás következik be.
Az idős ló gondozása különös figyelmet igényel, mivel az öregedéssel együtt számos fizikai és mentális változás következik be.
A rák kutyáknál (csakúgy, mint embereknél) sokféle formában jelentkezhet, ezért fontos a korai felismerés. Összegyűjtöttük a leggyakoribb rákos megbetegedések figyelmeztető jeleit, amelyekre minden gazdinak érdemes odafigyelnie!
Az online világ növekvő dominanciája ellenére az offline reklámok nem vesztették el jelentőségüket. Ki ne tapasztalta volna már, hogy a nagyvárosok forgalmas utcáit járva szinte bombázzák az ember érzékszerveit a különféle plakátok és hirdetések?
Az otthoni gyógyításban tapasztalható igények kielégítéséhez ma már számos modern eszköz áll rendelkezésre, amelyek közül a lágylézer terápiás készülékek különösen népszerűvé váltak az utóbbi években.
Az ékszerek világa sokszor a gyorsan változó divatot követi, ám vannak olyan darabok, amelyek túlmutatnak a trendeken.
Szerintem egy aranyhörcsögre "ráillenek" a kritériumok. De ne temessük még az egérkéket sem!
Alapos állatorvosi vizsgálatot javasolhatok. Lehet, hogy táplálékváltásra is szükség lesz.
Először is visszakérdeznék: megvan mindkét heregolyója a kutyusnak, tapinthatóan a herezacskóban? Ugyanis a miniatűr fajtáknál igen gyakori a rejtettheréjűség, mely gyakran vezet aggresszivitáshoz. Ilyenkor különösen sokat segít az ivartalanítás, de lehetséges, hogy egyébként is nyugodtabbá válik. A másik fontos dolog a kutya nevelése, tudatosítani benne, hogy ki az úr a háznál!
A fogkövesedés hasonló tünetekkel jár, mint a leírtak, ezért gyanítom, hogy ez a baja a kutyusnak. Javasolom az ultrahangos fogkőleszedést, és utána valamilyen fogkövesedést megelőző készítményt (pl. Orozyme paszta, Doggy frize tbl.) és főleg száraz tápot, lehetőleg Eukanubát, mert ebben van fogkőmegelőző adalék anyag. Ha súlyos az eset, akkor javasolt a fogkőleszedés után a Stomorgyl tbl. adása, hogy a szájhigiénét javítsuk.
Állatorvos csak akkor javasol(!) túlaltatást, ha az állat szenved és nincs remény a gyógyulásra! A leírt tünetek és az állat kora miatt tényleg elképzelhető, hogy az "öregség" a fő ok. Mégis azt javasolnám, mutassa meg állatorvosnak személyesen!