7281. Hogyan gondozzuk az idős lovat?
Az idős ló gondozása különös figyelmet igényel, mivel az öregedéssel együtt számos fizikai és mentális változás következik be.
Az idős ló gondozása különös figyelmet igényel, mivel az öregedéssel együtt számos fizikai és mentális változás következik be.
A rák kutyáknál (csakúgy, mint embereknél) sokféle formában jelentkezhet, ezért fontos a korai felismerés. Összegyűjtöttük a leggyakoribb rákos megbetegedések figyelmeztető jeleit, amelyekre minden gazdinak érdemes odafigyelnie!
Az online világ növekvő dominanciája ellenére az offline reklámok nem vesztették el jelentőségüket. Ki ne tapasztalta volna már, hogy a nagyvárosok forgalmas utcáit járva szinte bombázzák az ember érzékszerveit a különféle plakátok és hirdetések?
Az otthoni gyógyításban tapasztalható igények kielégítéséhez ma már számos modern eszköz áll rendelkezésre, amelyek közül a lágylézer terápiás készülékek különösen népszerűvé váltak az utóbbi években.
Az ékszerek világa sokszor a gyorsan változó divatot követi, ám vannak olyan darabok, amelyek túlmutatnak a trendeken.
Felkereshetnek egy állatorvosi rendelőt, ahol szakszerűen kitisztítják a kutya külső hallójáratait és szükség szerint ellátják a feltehetőleg kialakult gyulladás megszüntetésére alkalmas gyógyszerekkel.
Ez a depressziós állapot a nemi hormonháztartás átmeneti zavara miatt alakulhatott ki,szerepet játszik benne a késői elválasztás is.Ha magától nem rendeződik akkor gnrh hormonnal lehet beindítani a normál ivarzást.
Lehet hogy hasüregi problémái vannak, bélsárpangás is okozhat ilyen tüneteket. Takarmányváltás: sok gyümölcs és friss zöld.
Kedves Gazdi! Valószínüleg olyan problémáról van szó amit a szemcsepp nem fog megoldani. Javaslok, egy alapos szemészeti vizsgálatot! Üdvözlettel: SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
Kedves Tímea! A kérdés sokkal bonyolultabb annál, mint amilyennek elsőre tűnik. A válasz ugyanis a díszmadarak származásától és tartási módjától függ. Egy sor olyan trópusi egzotikus betegség van, amelyet a kutya, sőt az ember is elkaphat. Az engedélyezett és így ellenőrzött import állatok, valamint az itthon engedéllyel tenyésztett és ellenőrzött állományok ezektől mentesek. Ha ezeket az állatokat utóbb is zártan, a vadmadarakkal történő kontaktus kizárásával tartjuk, szinte biztos, hogy nem terjesztenek fertőző betegséget sem kutyára, sem emberre. Mindamellett a madarak bélsarának elfogyasztása a megszokottól eltérő baktérium flórára érzékeny kutyában okozhat átmeneti hasmenést, esetleg enyhébb bélgyulladást, de súlyosabb megbetegedés nem jellemző. Ha azonban a díszmadarainkat kitesszük a költöző vadmadarak által terjeszthető betegségeknek, akkor a helyzet jelentősen változik és a szalmonellákon, coli-baktériumokon túl egy sor egzotikus kórokozóval is számolnunk kell. Az ilyen állományoktól indokolt a kutya távol tartása (de az emberé is). Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős