7286. Egyedülálló gyémánt gyűrű utánozhatatlan formavilággal
Az ékszerek világa sokszor a gyorsan változó divatot követi, ám vannak olyan darabok, amelyek túlmutatnak a trendeken.
Az ékszerek világa sokszor a gyorsan változó divatot követi, ám vannak olyan darabok, amelyek túlmutatnak a trendeken.
A pénzügyőrök egy Romániából Franciaország felé tartó román járműszerelvényt állítottak meg, és a zárt, levegőtlen raktérben megtalálták az állatokat, ekkor a kinti hőmérséklet 33 fok volt, így a járműben akár 40-50 fok is lehetett.
Valószínűleg te is jól tudod, milyen sokat számít egy-egy pelenkacsere gyorsasága és kíméletessége. Ilyenkor sokan nyúlnak automatikusan a nedves törlőkendő után, hiszen kényelmes megoldás, ráadásul bárhol bevethető. De belegondoltál már, mi minden van ezekben a kendőkben? És hogy ezek az anyagok milyen hatással lehetnek a pici érzékeny bőrére?
Miben segíthet a spirulina, milyen betegségek esetén érdemes adni a kutyának, és mire kell figyelni az adagolásnál?
Amilyen kicsi a toklász olyan nagy veszélyt jelent a kutyákra. Megbújhatnak a fülben, az orrban, a torokban, a bőrbe fúródva fájdalmat és komoly szövődményeket okozva. Lássuk, hogyan ismerhetők fel a tünetek, és mikor muszáj állatorvoshoz fordulni.
Azt, hogy milyen kórokozó okozhatta a betegséget, csak laboratóriumi vagy boncolásos vizsgálattal lehetne pontosan megmondani. Valószínűleg baktériumos és/vagy gombás betegségről lehet szó. Ilyen betegségeknél a megelőzés a legfontosabb, hiszen a kezelés nehézkes és nem biztos, hogy teljes sikert lehet elérni. A legfontosabb a teljes környezeti higiénia, a rendszeres tisztítás (eleségmaradék ne maradjon!), időnként fertőtlenítés, nagyon jó minőségű eleség adása, hiszen ezzel is bevihetők kórokozók. Az állatsűrűség sem lehet túlzott, és ha új állat érkezik, azt mindenképpen karanténba kell helyezni, kb. 2 hétre. Bármiféle tünet jelntkezésekor azonnal szakemberhez kell fordulni!
Pedig nagy a valószínűsége annak, hogy a halak megfáztak! Ilyenkor az úszóhólyagjuk nem megfelelően működik, az akvárium vizét fel kell fűteni!
Hát erre sajnos nincs garancia és én ezt nem tudom megmondani. Ami biztos, hogy a papagájok magas intelligenciával, fejlett szociális érzékenységgel rendelkező társas lények! Ez azt jelenti, hogy párválasztásnál fontos náluk a szimpátia, a megszokás, mondhatni hasonlóan, mint az embereknél. Szerintem fokozatosan kellene őket összeszoktatni, először csak egymás mellett lévő ketrecben tartani őket, majd közös röptetés a szobában, és közben meg kell figyelni a viselkedésüket.
Sajnos a kérdés megválaszolásához nem áll rendelkezésemre elegendő adat! Fajtól függ az elkülönítés; vannak fajok, amelyeket nem szabad elkülöníteni.
Próbálják meg a Korvimin arthro nevű készítményt, állatpatikákban kapható. Ezenkívül a fül leukoplasttal történő "felragasztása", mintegy merevítő sínbe tétele sokat segíthet.