7291. Gyógygomba kutyáknak: immunerősítésre és daganat ellen is jó lehet
Gyógygomba kutyáknak? Tudd meg, mennyi mindenre lehet jó a Pecsétviaszgomba és a Lepketapló, a Shiitake és a Maitake gomba!
Gyógygomba kutyáknak? Tudd meg, mennyi mindenre lehet jó a Pecsétviaszgomba és a Lepketapló, a Shiitake és a Maitake gomba!
Mi az oka annak, hogy a kutyánk nem keresi más kutya társaságát, nem barátkozik, sőt, inkább kerüli a fajtársait?
Íme, 7 olyan élelmiszer, amit a kutyád is ehet, nem csak te!
Fedezd fel a kiváltó okot, és segíts a kutyádnak a stressz enyhítésében!
Egy kölyökkutya a játékokon keresztül tanul, most elmondjuk, mi mindent fejleszthetsz úgy, hogy közben szórakoztok!
Kedves Gazdi! A nagytestű kutyák öregedése 6-7 éves kortól kezdődik. A kutyusnak valószínűleg fehérjevesztéses idült bélbetegsége van, de ezt csak laborvizsgálatokkal lehet bizonyítani és a gyógykezelést elkezdeni. De minnél sürgődebben, mert a betegség bizonyos stádiumában életveszélyes állapot alakulhat ki. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Biztos, hogy nincs köze az évekkel ezelőtti betőréshez. Vizsgáltassa meg állatorvosával feltétlenül!
Kedves Gazdi! Ha továbbra is köhög vigye el állatorvoshoz, mert akár légcső-összesesés is lehet a háttérben. Ha mindent lenyel és felvesz, akkor felügyeletet igényel. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Aggodalma jogos. Nem stimmel a fajta, az oltások is túl koraiak lennének. Nem tudom szerepel-e állatorvos pecsétje a könyvben? Azt ugyanis nem a tenyésztőnek kell kitölteni hajnalban, hanem az állatorvos állítja ki az első kezeléskor (féregtelenítés vagy oltás), aláírja, lepecsételi több helyen is. Microchipnek is kellene elenni a kutyában, ugyanis tulajdonos váltásnál már évekkel ezelőtt is kötelező volt , előbb, mint az általánosan kötelező chipelés. Az első oltást 7-8 hetesen szoktuk adni, de lehet már 6 hetesen is. Semmi gond, ha mégis kapott előtte, 2 hetente akkor is javasolt az oltás. Vigye a kutyát most a választott állatorvosához, ő tudni fogja, mi a teendője.( valószínűleg kiállít egy új könyvet szabályosan)
Legelőször is azt kell eldönteniük (de sürgősen), hogy valaha akarnak-e még kölyköket a kutyájuk után, vagy sem? Ha nem, akkor minél hamarabb végeztessék el az ivartalanítási műtétet. Ha pedig igen, akkor a következő tüzelésnél próbálkozzanak befedeztetni. Ha nem lesz eredmény, akkor utána ivartalaníttassák. Ennyi "várakozás" még talán "belefér".