7291. Gyógygomba kutyáknak: immunerősítésre és daganat ellen is jó lehet
Gyógygomba kutyáknak? Tudd meg, mennyi mindenre lehet jó a Pecsétviaszgomba és a Lepketapló, a Shiitake és a Maitake gomba!
Gyógygomba kutyáknak? Tudd meg, mennyi mindenre lehet jó a Pecsétviaszgomba és a Lepketapló, a Shiitake és a Maitake gomba!
Íme, 7 olyan élelmiszer, amit a kutyád is ehet, nem csak te!
Fedezd fel a kiváltó okot, és segíts a kutyádnak a stressz enyhítésében!
Egy kölyökkutya a játékokon keresztül tanul, most elmondjuk, mi mindent fejleszthetsz úgy, hogy közben szórakoztok!
Kutyád folyamatosan vakaródzik? Tudd meg a viszketés lehetséges okait, és a leghatékonyabb kezelési módszereket a gyulladás és fertőzések elkerülése érdekében!
Mielőtt bármelyiküket is lecserélné, próbálkozzon azzal, hogy egy időre egymáshoz közel, de külön kalitkában helyezi el, majd egyre növekvő időtartamra, de felügyelettel, időnként össze-összeengedi őket.
Mindenképpen az életkornak megfelelően kell kiválasztani a tápot. Vegyesen érdemes a száraz és a nedves formákat adni. Az arány szinte mindegy, mert a beltartalmi értéke a fontos.
Ha egy állat vagy annak kölyke betegeskedik, akkor azonnal szakemberhez kell fordulni, pontosabban állatorvoshoz kell vinni, mert csak így enyhíthetünk a szenvedéseiken és így lehet esélyük a gyógyulásra-életben maradásra! A macska tüzelését elsősorban viselkedéséből lehet megállapítani: hangos, néha fájdalmasnak tűnő nyávogás, nyivákolás, földön-fetrengés, dörgölőzés, ami bepárzás után rögtön megszűnik.
A leírt tünetek alapján nem elsősorban antibiotikumokra lenne szükségük a teknőceinek. Hasonló tünetek leggyakrabban (pontosabban mindig!) Kalcium/D-vitamin anyagcserezavar/hiány miatt alakulnak ki és ezt injekciós készítményekkel lehet eredményesen kezelni, főleg ha időben szakemberhez kerül az állat. Ennek hiányában viszont szinte biztos pusztulásra van ítélve a teknőc.
Természetesen a legkönnyebben kézzel felnevelt papagájokat lehet megszelídíteni, illetve, ha elég fiatalon kerülnek hozzánk. A párban tartott madarak sokat foglalatoskodnak egymással és kevésbé igénylik az ember társaságát, közelségét, mintha egyedül lennének. Ezért hosszabb kicsit a kézhez szoktatás időszaka. Nem lehetetlen viszont! A lényeg a sok-sok türelem(!!), nyugalom és így szép lassan megszokják a gazda közelségét.