Cikkek (7421)
7292. Gyógygomba kutyáknak: immunerősítésre és daganat ellen is jó lehet
Gyógygomba kutyáknak? Tudd meg, mennyi mindenre lehet jó a Pecsétviaszgomba és a Lepketapló, a Shiitake és a Maitake gomba!
7293. Válás és kutya: kinél marad az eb?
Szakításkor, váláskor a közös kutya elhelyezése komoly vita tárgya lehet. Ismerd meg, hogyan dönthettek az eb sorsáról, miként tarthatod meg, vagy köthetsz közös felügyeleti megállapodást a gondozásáról!
7294. Miért kerüli a kutyám a többi kutyát? Ez az oka, ha nem barátkozik!
Mi az oka annak, hogy a kutyánk nem keresi más kutya társaságát, nem barátkozik, sőt, inkább kerüli a fajtársait?
7295. Rossz a kutyád emésztése? Így erősítheted a bélflóráját és az immunrendszerét!
Tudd meg, hogyan támogathatod a kutyád bélrendszerének egészségét a megfelelő étrenddel, probiotikumokkal és természetes gyógynövényekkel. Ismerd meg a bélrendszeri problémák tüneteit és megoldásait!
Dr. Haziállat (10247)
4766. Hogyan kezeljem a cica pofáján lévő duzzanatot?
A kérdést csak egy alapos kivizsgálás után lehetne megválaszolni. Szükség lehet röntgenre, citológiai mintavételre, esetleg más vizsgálatokra. Ezekhez általában be kell altatni a cicát, ha nem engedi a vizsgálatokat. Javaslom minél hamarabb ezeket a vizsgálatokat elvégeztetni, mert a késlekedés ronthatja a gyógyulási esélyeket. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
4767. Felnőtt kutyánál korrigálható a nevelés?
IGEN felnőtt kutyáknál is nagyon sok tanítási és tréning módszer alkalmazható. Azonban vannak a kutyák méretéből, neméből, fajtájából, karakteréből eredő eltérések, különbségek a módszerek hatékonyságát illetően. A talán legfontosabb tényező azonban az, hogy tudni kell módszerek közül a tartási körülményeknek leginkább megfelelőt kiválasztani. Tapasztalataim szerint a könyből olvasott, TV-ben látott, kutyaiskolában hallott, ismerősi/baráti körben terjesztett - tanácsok nem általánosíthatók.
4768. Mit eszik a macska?
Egeret-bogarat.
4769. Miért eszi meg a kutyamama a kicsinyét?
Az emberi morális értékitélet szerint normálisnak nem mondható. Szaporodásbiológiailag azonban többszörösen indokolt: - Ez a kutyafajtát az emberi tényésztés annyira a küllem irányába deformálta anatómiailag, hogy a szaporodáshoz, fajfentartáshoz szükséges szervek szinte teljesen működésképtelenek. Ebből eredően az ehez kapcsolódó hormonháztartás - aminek egy részét egyszerűen "anyai ösztön"-nek nevezünk sok egyednél alacsony szinten van, vagy nem működik megfelelően. - Az orvosi beavatkozás vagy a gazdi tapasztalatlansága következtében, ha idegen illatanyag jut a kölyökre, - az anya elpusztítja az utódot, mivel IDEGEN-nek érzékeli. - Ha a beavatkozás során, vagy abból eredően a kölyök kutya nem mutat olyan életjeleket amely az anyakutya értékrendjének megfelel a biztonságos túléléshez, - akkor elpusztítja. Ha jót akarnak a kutyának, Önmaguknak - NE fedeztessék többet a kutyát !!! Az állatorvosmak már most meg kellett volna tudni győzni alapos szakmai, egészségügyi indoklásokkal Önöket egy ivartalanításról !!!
4770. Mitől olyan nyugtalan a kutyám?
Valamilyen változás, idegen állat, szag, inger van a környezetben.