726. A kecske is jól lakott, a káposzta is megmaradt!
Bámulatos! Ez a kecske egészen bonyolult mutatványsort hajt végre a vacsorájáért!
Bámulatos! Ez a kecske egészen bonyolult mutatványsort hajt végre a vacsorájáért!
A macskánál vagy cicánál az étvágytalanság, ingerlékenység vagy fokozott visszahúzódás, az abnormálisan nagy pihenésigény, a túlzott szomjúság vagy épp ellenkezőleg a szomjúság teljes elmaradása, hasmenés, székrekedés, nehéz, fájdalmas vizelés mind-mind vészjelek.
Az új otthonba érkezés első napjai a legnehezebbek a kiskutya számára. A kutya egyáltalán nem ismeri ki magát, a lakás tele van számára meglepetésekkel, idegen szagokkal, zajokkal és furcsa, ismeretlen emberekkel.
Dundikára a tatabányai Tappancs Alapítvány csapata talált rá egy lépcsőházban. A védtelen kis kutyakölyköt természetesen azonnal elvitték a menhelyre, és feltették fotóit a Pedigree Örökbefogadási Program weboldalára.
Az eddigi kirándulások sikere és népszerűsége alapján újabb közös kirándulásra hívunk minden vizslát a gazdájával együtt, melyet a 2007. szeptemberi túrához hasonlóan ismét Királyréten rendezünk meg!
Kedves Gazdi! Javaslom vigyék a cicát állatorvoshoz. Mikroszkópos vizsgálat szükséges, a kórokozó meghatározása után érdemes tovább haladni a gyógykezeléssel. Általában fülatkára jók azok a szerek, melyek hatóanyagai: selamectin, moxidectinimidacloprid, stb.. A kezelést ismételni a kiszerelés formájától függően kell. Mindenképp célszerű kitisztíttatni a cica fülét, érdemes hetente megismételni ezt és emellett fülcseppet (Oticat!) is kell használni (3-4 hétig minimum).
A hányás sokféle betegség, probléma következménye lehet. Előfordulhat, hogy a cica csak a lenyalt szőrtől szabadul meg ilyenformán, ám az is lehet, hogy komolyabb a probléma. A gyakran jelentkező hányással mindenképpen érdemes állatorvoshoz fordulni. Táplálék is okozhatja a hányást:A szokatlan vagy nem megfelelő táplálék is előidézhet hányást. Egyes macskák érzékenyen reagálnak a szárazeledelre, főleg ha nem rágják meg. A szárazeledeleknek magas a szénhidráttartalma és ezt a macska gyomra nehezebben tudja feldolgozni. Ha a macskád gyakran kihányja az ételeit, egyébként pedig jó a közérzete és az erőnléte, próbálj ki drágább, prémium tápot.
Kedves Gazdi! Meglepő, de van ilyen. Ettől függetlenül én továbbra is azt javaslom, hogy ha nem szeretné tenyészteni a kutyát, döntsön inkább az ivartalanítás mellett, nyugodtabb élete lesz. A következő linken talál részleteket a guminőről: http://www.pto.hu/post/1/1136
Kedves Gazdi! "Tacskóbénulás" esetén a következő homeopátiás szerek keverékét ajánlom: Nux vomica D6, Symphytum D4, Rhus toxicodendron D12, Calcium fluoratum D12. Ezen szerek mindegyikéből adjon a kutyusnak naponta 3 alkalommal hétfőtől péntekig, majd szombaton és vasárnap tartson szünetet. Ezt folytassa 6 héten át. Ha ez idő alatt nem következik be javulás a kutyus állapotában, javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki kedvence egyedi tünetei alapján megkeresi a számára legmegfelelőbb szer(eke)t a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Ha az adagolás mikéntjével kapcsolatban további kérdései lennének, hívjon nyugodtan. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A vitorláshalaknál elengedhetetlen a kiváló minőségű eleségekkel való táplálás. Etetésükkel kapcsolatosan nem lesz nehéz dolgunk, mert falánk természetűek és szinte mindent elfogadnak. A legjobb, ha változatosan etetjük őket, például előszeretettel fogyasztják a különböző szúnyoglárvákat, földigilisztát, rovarlárvákat, apró rákokat, ezen kívül megkínálhatjuk őket granulált és lemezes tápokkal is. Ha szaporítani is szeretnénk őket, akkor még jobban oda kell figyelnünk a megfelelő minőségű és mennyiségű táplálásra. Szaporításukhoz elengedhetetlen a rendszeres és bőség vízcsere, mellyel még jobban szaporodásra ösztönözhetjük őket. Anyit kell nekik adni, amennyit két percen belül meg tudnak enni.