726. A kecske is jól lakott, a káposzta is megmaradt!
Bámulatos! Ez a kecske egészen bonyolult mutatványsort hajt végre a vacsorájáért!
Bámulatos! Ez a kecske egészen bonyolult mutatványsort hajt végre a vacsorájáért!
A macskánál vagy cicánál az étvágytalanság, ingerlékenység vagy fokozott visszahúzódás, az abnormálisan nagy pihenésigény, a túlzott szomjúság vagy épp ellenkezőleg a szomjúság teljes elmaradása, hasmenés, székrekedés, nehéz, fájdalmas vizelés mind-mind vészjelek.
Az új otthonba érkezés első napjai a legnehezebbek a kiskutya számára. A kutya egyáltalán nem ismeri ki magát, a lakás tele van számára meglepetésekkel, idegen szagokkal, zajokkal és furcsa, ismeretlen emberekkel.
Dundikára a tatabányai Tappancs Alapítvány csapata talált rá egy lépcsőházban. A védtelen kis kutyakölyköt természetesen azonnal elvitték a menhelyre, és feltették fotóit a Pedigree Örökbefogadási Program weboldalára.
Az eddigi kirándulások sikere és népszerűsége alapján újabb közös kirándulásra hívunk minden vizslát a gazdájával együtt, melyet a 2007. szeptemberi túrához hasonlóan ismét Királyréten rendezünk meg!
Természetesen vannak a 2 , 3 … vagy több kutyával való közös élet kialakításának szabályai, szempontjai és szoktatási tréninglehetőségei. Azonban ezek abban az esetben, ha két azonos nemű és korú (4-5 éven belül) kan kerül össze nem nyújthatnak 100 %-os garanciát a két kutya szexuális- és rangsor harcaiból eredő konfliktusok megoldására. Javaslom, legalább az egyik kutya ivartalanítását.
Ezek a tünetek arra utalnak, hogy a kutyája sajnos beteg lett. Várható, hogy rövidesen egyéb tünetek is jelentkeznek majd (leginkább hányásra, hasmenésre lehet számítani). Mindenképpen mutassák meg még ma állatorvosnak!
Ha azóta nincs javulás, feltétlen keressen fel egy állatorvos kollégát! "Vakbélgyulladásuk", mint nekünk embereknek, egyébként nincs...
Kedves Állatbarát! Véleményem szerint egy teljes kivizsgálással megállapítható lenne a pontos diagnózis. A tünetek alapján, ha esetleg a probléma súlyos, és az állat elaltatása indokolt, akkor is a tulajdonos dönt a kutyus sorsáról, így természetesen hazavihetik, de felesleges szenvedést és fájdalmat nem szabad okozni az állatnak. Ha szerencséjük van, akkor csak kisebb bajról lehet szó, és nem kell elaltatásra gondolni. Üdvözlettel: dr. Varga József
Első számú oka lehet, hogy a közelben élő másik (ellenkező nemű) kutyákkal akar kapcsolatba kerülni, és a sikertelenség csalódottságát ilyen módon vezeti le. További okok lehetnek: - napközben valószínűleg nem mozog és nem foglalkoznak vele eleget, ezért az éjszakai - ingerszegény - időszakban ezzel a pótcselekvéssel köti le magát - nem tartja megfelelőnek az éjszakai pihenőhelyét - az esti etetést követően még játszani, rágni akar és nincs mivel/mit - esti órákban vagy az esti etetést követően nem viszik el sétálni, játszani. Olvass tovább! Hogyan neveljük a kölyökkutyánkat? Így hat a gügyögés a felnőtt kutyákra