7296. Szőrhullás kutyáknál: így könnyítsd meg a vedlést
Hasznos tippek a megfelelő eszközökről és technikákról, hogy megkönnyítsd a vedlés időszakát, és tisztán tartsd otthonod. Szőrhullás idején is élvezd a rendezettséget és a kutyád kényelmét.
Hasznos tippek a megfelelő eszközökről és technikákról, hogy megkönnyítsd a vedlés időszakát, és tisztán tartsd otthonod. Szőrhullás idején is élvezd a rendezettséget és a kutyád kényelmét.
Milyen természetes, otthoni módszerek jók a kutya gyomorpanaszai ellen?
A folyamatos kutyaugatástól már sem te, sem a szomszédaid nem tudnak létezni? Elmondjuk, mit tehetsz!
Tudd meg, hogyan segíthetsz a kutyádnak megtalálni a tökéletes játszótársat, és miként kezelheted a veszélyes helyzeteket a kutyafuttatóban!
A kutyák nemcsak parancsokat értenek meg, hanem képesek tárgyakat szavakkal társítani, és ez az agyhullámaik alapján kimutatható.
Kedves Gazdi! Sertéshúst nyersen soha ne adjon a cicának! Ennek oka az, hogy a sertéshúsban esetleg megtalálható Aujeszky-vírus gyógyíthatatlan idegrendszeri megbetegedést okozhat. A vírus megfelelő hőkezelés során elpusztul, ezért jelent jó megoldást a hús/belsőségek átfőzése vagy sütése. Sertés helyett válassza a baromfit vagy a marhát, de ezeket is csak frissen és kellő elővigyázatosság mellett etesse nyersen a macskával! Az ezekből származó belsőségek mindegyike kiváló fehérjeforrást jelent a cicának, de kizárólagos, vagy túl gyakori adását mindenképpen kerülni kell! A főtt hús jobban emészthetővé, és a cica számára könnyebben hasznosíthatóvá válik. Ajánlott irodalom> Dr. Fodor Kinga: Mit egyen a macskám? c. könyv
Lehet, hogy a fajta jellegéből adódóan be vannak szúkúlve az orrjáratai, de jobb, ha megvizsgálttja állatorvossal.
Kedves Gazdi! Jo lenne elvinni a kutyát egy neurologus vagy epilepszie specialistához. Mert ő tudna segíteni. Tisztelett Dr. Szaniszló Ferenc
5 hetes cicának már nincs feltétlen süksége anyatejre. Tehén tejre egyáltalán nincs. Próbálkozzanak különféle lágy konzervekkel, esetleg főtt, darált csirke hússal.
Többféle probléma okozhatta: 1) ahonnan vette, onnan hozott fertőzés (vagy féfgesség) 2) új táp/táplálék 3) féreghajtó 4) egyéb. Mindenképpen vigye vissza az állatorvos kollégához!