7301. Miért ásít a kutya? Stressz, öröm és izgalom jele is lehet
A kutyák ásítása nem mindig fáradtságot jelez: lehet öröm, izgalom vagy akár enyhe stressz jele is. Ismerd meg, hogyan olvashatod ki a kutyád ásításából az érzelmeit!
A kutyák ásítása nem mindig fáradtságot jelez: lehet öröm, izgalom vagy akár enyhe stressz jele is. Ismerd meg, hogyan olvashatod ki a kutyád ásításából az érzelmeit!
Tudd meg, hogyan segíthetsz a félénk, szorongó kutyádnak biztonságot teremtő technikákkal, pozitív jutalmazással és nyugodt menedék létrehozása által.
Tudd meg, mennyi mozgásra van szüksége a kölyökkutyádnak ahhoz, hogy egészségesen fejlődjön! Szakértői tanácsok a biztonságos aktivitáshoz és a megfelelő táplálkozáshoz.
Ismerd fel a kutyád boldogságának 17 jelét! Laza testbeszéd, játékos viselkedés, fényes bunda és vidám futkosás - mind a kiegyensúlyozott élet jelei. Tanuld meg, hogyan értelmezd a testbeszédét!
Összegyűjtöttük a kutyabarát standokat, ahol kedvetekre lazulhattok és hűsölhettek a négylábú barátoddal!
Főleg törpenyulaknál gyakori az úgynevezett "spay-leg" (magyarul: lábszétcsúszás) szindróma, ami a hátsó lábak különböző mértékű bénultságával jár. Innen a távolból persze nem vagyok biztos benne, hogy erről van szó, de ha igen, akkor sajnos nem sok javulásra lehet számítani. Mindenképpen ajánlanám azért, hogy mutassák meg személyesen is állatorvosnak, hátha mégis más van a probléma hátterében.
Sajnos nem fog visszanőni.
Valószínűleg halpenész lehet, de távolból pontosan nem lehet megállapítani. Ha vattaszerűek a pöttyök, akkor valószínűleg halpenész! Kezelni Sera termékekkel lehet.
Sajnos a kutyák nem tesznek különbséget az idegen és a saját kölykök között. Még az anya kutya is elmarja maga mellől a kölykeit, ha már terhesek a számára. A kan kutyák még fokozottabban agresszívek a fiatal kutyákkal, mert riválist látnak bennük, és sajnos a koruk miatt még nehezebben tűrik a fiatalokat. Én azt javaslom, ne engedje össze a kiskutyákkal, mert a kölykök fejlődésében mély nyomot hagyhat az egyenlőtlen és igazságtalan verekedés. Külön foglalkozzon az idős kutyával és legyen hozzá türelmes, a kölyköket pedig kutyaiskolába vagy kutyaoviba vigye szocializálódni.
Az aranyhalak végleges nagyságát bizony nagyban befolyásolja, hogy mekkora helyen vannak, illetve mekkora az úszóterük. A közönséges aranyhalak (Carassius auratus) megnőhetnek tóban akár 30 centiméterre is, de akváriumban - ha nem is sokkal - de alulmaradnak, és végleges méretük kb. 20-25 centiméterre tehető! A különböző kitenyésztett fajták sokkal kisebbek maradnak, ezért a teleszkópszemű aranyhalak maximális mérete 14-15 centiméterre tehető! Az aranyhalak életkora - körülményektől és fajtól függően - kb. 4-5 évtől akár 10-15 évre tehető. Minél hidegebb a vizük, azaz 15 és 20°C közötti ez a hőmérséklet, akkor életciklusuk lelassul, és a szokásosnál tovább élhetnek.