7301. Miért ásít a kutya? Stressz, öröm és izgalom jele is lehet
A kutyák ásítása nem mindig fáradtságot jelez: lehet öröm, izgalom vagy akár enyhe stressz jele is. Ismerd meg, hogyan olvashatod ki a kutyád ásításából az érzelmeit!
A kutyák ásítása nem mindig fáradtságot jelez: lehet öröm, izgalom vagy akár enyhe stressz jele is. Ismerd meg, hogyan olvashatod ki a kutyád ásításából az érzelmeit!
Tudd meg, hogyan segíthetsz a félénk, szorongó kutyádnak biztonságot teremtő technikákkal, pozitív jutalmazással és nyugodt menedék létrehozása által.
Tudd meg, mennyi mozgásra van szüksége a kölyökkutyádnak ahhoz, hogy egészségesen fejlődjön! Szakértői tanácsok a biztonságos aktivitáshoz és a megfelelő táplálkozáshoz.
Ismerd fel a kutyád boldogságának 17 jelét! Laza testbeszéd, játékos viselkedés, fényes bunda és vidám futkosás - mind a kiegyensúlyozott élet jelei. Tanuld meg, hogyan értelmezd a testbeszédét!
Összegyűjtöttük a kutyabarát standokat, ahol kedvetekre lazulhattok és hűsölhettek a négylábú barátoddal!
Kedves Gazdi! Valószínűleg allergiás viszketegség, de ezt ki lehet vizsgáltatni. Meg kell mérni a vérből az IgE szintet. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha az előző helyén püfölték akkor valószínű hogy fél a nagyobb állattól. Nevelje külön így figyelheti hogy eszik-e rendesen, az összeszoktatás még ráér amíg megerősödik és méretben közel nem lesz a nagyhoz.
Kedves Gazdi! Kövesse a csomagoláson feltüntetett mennyiséget, és tej helyett inkább vízzel puhítsa az életkorának megfelelően választott száraztápot. Kölyökkorban még naponta 3x etetés szükséges (kb. fél éves koráig), később fokozatosan át lehet térni a napi 2x etetésre (12 hónapos korig). 3 hónapos korig akár napi 4 eteés is szükséges lehet, A testtömegének ajálott napi adagot el kell osztani az etetések számával. Célszerű, hogy mindig azonos időben kapjon enni, a maradékot pedig el kell venni előle.
Kedves Margó! Léteznek vérből végezhető allergia tesztek. Először persze mindent ki kell zárni és utána lehet ezt elvégezni. Nem ocsók, de megmondják, hogy mikre érzékeny a cica. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Jobb lenne, ha látná állatorvos. Talán ki kellene operálni azt a képletet, ha a malac egyébként jól van. Természetesen a fertőtlenítést azt célszerű megcsinálni.