7301. Szardínia: tényleg meghosszabbítható vele a kutya élete?
Tényleg jó a kutyáknak a szardínia? Elmondjuk, miben segíthet a kedvencednek, és azt is, mikor, mennyit érdemes belőle adnod neki!
Tényleg jó a kutyáknak a szardínia? Elmondjuk, miben segíthet a kedvencednek, és azt is, mikor, mennyit érdemes belőle adnod neki!
Mi az oka annak, hogy a kutyák szinte mindent megesznek, a macskák viszont nagyon megnézik, mi kerül a táljukba?
10 praktikus tippel mutatjuk meg, hogyan válhat a szobakennel biztonságos menedékké játékokkal, jutalmakkal és következetes szoktatással.
A kutyák ásítása nem mindig fáradtságot jelez: lehet öröm, izgalom vagy akár enyhe stressz jele is. Ismerd meg, hogyan olvashatod ki a kutyád ásításából az érzelmeit!
Tudd meg, hogyan segíthetsz a félénk, szorongó kutyádnak biztonságot teremtő technikákkal, pozitív jutalmazással és nyugodt menedék létrehozása által.
A kaparás és a rágás általában a fajtából adódik, de lehet pótcselekvés is. Ha elmennek sétálni, próbáljon meg a kutyával labdázni vagy egy bottal játszani vele. Fontos, hogy a kutya magával játsszon, ne csak céltalanul szaladgáljon. Esetleg tanítson neki valamit. Az is jó, ha csak az általános engedelmességi gyakorlatokat (ül, fekszik, fordulatok, helyben maradás). A kutya felesleges szellemi kapacitását leköti, és fizikai kimerültséget is elér vele. Így amikor otthon marad esetleg egyedül, pihenni fog, és azt várja, mikor mennek megint játszani. A pórázon való húzásról való leszoktatást sajnos elég nehéz leírni. A kutya rohanását mindenféleképpen negatív élménnyel kell összekötni (erős pórázrántás). Amikor a húzás abbamarad, meg kell dicsérni szóval és simogatással, és a pórázt azonnal lazán kell tartani. Ha ismét sietne, kezdeni kell előlről, és a rántás legyen erősebb. Azt tudom javasolni, keressen fel a közelben egy kutyaiskolát vagy egy kiképzőt. Biztosan kap majd segítséget a többi faladat megoldásához is.
A jelenség több okra is visszavezethető. Idős macskáknál természetes, hogy bőrük szerkezete idővel megváltozik és ez korpásodást okoz. Előfordulhat még rendszeres - erősebb - fésülés, vagy sok fürdés következtében is. Ha a korpásodás bőrelváltozás következménye, akkor érdemes orvoshoz fordulni, egyébként kímélő, gyógynövényes samponnal fürdesse.
A kutya két dolog miatt pisilhet a liftben: vagy mert fél, vagy mert nem tudja tartani. Egy nap többször is le kell vinni a kutyust, hogy szükségleteit elvégezze (7-8 alkalom, alvás vagy evés után feltétlenül), és ha ez megtörtént, meg kell dicsérni. Ugyanígy, ha a liftben vagy a lakásban piszkít, össze kell szidni, néhányat a fenekére csapni. Próbálja meg, hogy ha nem laknak túl magasan, akkor ne lifttel vigye le sétálni, hanem lépcsőn és ne hagyja, hogy a lépcsőházban megálljon. Futni ugyan nem kell, de határozott léptekkel haladjon.
A tünetek alapján sok mindenre lehet gondolni (pl. valamilyen fertőzés, ami az idegrendszert is megtámadta, esetleg mérgezés (takarmányból)), ezt nagyon nehéz pontosan kideríteni, de mindenképpen állatorvoshoz kell vinni, hogy kezelést kapjon!
A mini méretű kutyákra jellemző a gyengébb idegrendszer, ennek valószínűleg genetikai háttere van. Céltudatos neveléssel sokat lehet javítani a helyzeten, mint például rendszeresen emberek közé járással, akik azonnal nem akarják agyonölelgetni. Ez ugyanis stressz a kicsi kutyusnak. Nyugodt körülmények között, otthon kell pórázhoz szoktatni, és nem szabad hagyni, hogy húzzon. Ilyenkor meg kell állni, és amikor megnyugszik akkor továbbmenni. Segíthet még a tisztán természetes alapanyagokból összeállított NATUR-CALM oldat, mely állatpatikákban (például ANIVET) kapható és rendszeres adása kiegyensúlyozott idegállapotot eredményez ideges kutyáknál.