7301. Szardínia: tényleg meghosszabbítható vele a kutya élete?
Tényleg jó a kutyáknak a szardínia? Elmondjuk, miben segíthet a kedvencednek, és azt is, mikor, mennyit érdemes belőle adnod neki!
Tényleg jó a kutyáknak a szardínia? Elmondjuk, miben segíthet a kedvencednek, és azt is, mikor, mennyit érdemes belőle adnod neki!
Mi az oka annak, hogy a kutyák szinte mindent megesznek, a macskák viszont nagyon megnézik, mi kerül a táljukba?
10 praktikus tippel mutatjuk meg, hogyan válhat a szobakennel biztonságos menedékké játékokkal, jutalmakkal és következetes szoktatással.
A kutyák ásítása nem mindig fáradtságot jelez: lehet öröm, izgalom vagy akár enyhe stressz jele is. Ismerd meg, hogyan olvashatod ki a kutyád ásításából az érzelmeit!
Tudd meg, hogyan segíthetsz a félénk, szorongó kutyádnak biztonságot teremtő technikákkal, pozitív jutalmazással és nyugodt menedék létrehozása által.
A sántítás hátterében többféle ok is lehet. A csontrendszer, az izületek rendellenessége (pl. diszplázia, csonthártyagyulladás) mellett azonban tömeges izomzattal rendelkező állatoknál gondolni kell az izomlázra is, ami kutyák esetében igen súlyos formát ölthet. Ortopédiai szakrendelésen egy vizsgálatot követően valószínűleg kielégítőbb választ kapna a kérdésére.
Kedves Gondos Gazdi! Először is elnézését kérem a késői válaszért, de szabadságon voltam! A műtéti előkészítésre és utókezelésre egyaránt a TRAUMEEL nevű humán készítmény adagolását javaslom. Ez egy komplex homeopátiás gyógyszer, amiben olyan alkotók vannak, amelyek fájdalom- és vérzéscsillapító hatásúak, stresszoldók és mind a testi, mind pedig a lelki sérülések regenerációjában támogatják a szervezetet. A törpe pinschernek naponta 3x fél tablettát javaslok, már a műtét előtt két naptól kezdődően, a műtét utáni 3.-4. napig. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád
T. Vivien! Sajnos nem vagyok biztos benne, hogy nincs semmi baja. Például gyomorfekély esetén is hasonló tüneteket mutathat az eb. Mindenképpen ki kell vizsgálni, nem az étvágynövelés a jó megoldás. Üdvözlettel: Dr Stark Róbert
Kedves Kriszta ! A leírásból ítélve ,a tünetek alapján csak annyit látok, hogy valamilyen idült sorvasztó betegségben szenved a kutya. A lábhajlaton lévő dudorok lehetnek megduzzadt nyirokcsomók, de lehet bőrgyógyászati vagy tumoros elváltozás is. Nem vagyok biztos hogy az öregedés jeleit mutatja a kutyus, inkább kezeletlen belgyógyászati betegségekre gondolok. Vérvizsgálat és teljes körű belgyógyászati vizsgálat nélkül nem lehet ilyen esetekben diagnózist felállítani. Feltehetően ideggyógyászati, esetleg ortopédiai problémákkal is küzd, de pontos tünetek hiányában nem akarok helytelen véleményt alkotni. Természetesen Ön dönt a kutya sorsa felől, de a belgyógyászati és a vérvizsgálat eredménye alapján talán meghosszabbíthatóvá válik a kutya élete, az összes problémáját célzottan kezelve. Kiss Gabriella
Kedves Ibolya ! A leírása alapján a cicája valószínűleg idült, fájdalommal is járó belgyógyászati betegségben szenved. Erre utal a megváltozott magatartásrendszer, az alom elhagyása, a nagy fokú vízivás stb. Ha hetente többször hány, vese, máj, hasnyálmirigy eredetű probléma a leggyakoribb diagnózis ilyen korú perzsa cicánál. Ultrahang és egyéb vizsgálat mindig a vérlelet függvényében történik. Vírusos háttér is lehetséges, leukózis vizsgálatot is kéne kérni vérből. Vérvizsgálat nélkül természetesen csak találgatni lehet, és ennek hiányában oki terápiát sem tudunk folytatni, csak tünetit, de a leveléből ítélve még ez sem történt meg. Mivel nagyon szenved a cica, ezt a kivizsgálás sorrendet gyorsan el kellene kezdeni. Dr Kiss Gabriella