7306. 7 jel, amiből tudhatod, hogy a kutyád szeret
Miből lehet tudni, hogy a négylábú barátunk igazán odavan értünk? Ha ezek közül a jelek közül többet is tapasztaltálunk nála, a kapcsolatunk biztosan erős.
Miből lehet tudni, hogy a négylábú barátunk igazán odavan értünk? Ha ezek közül a jelek közül többet is tapasztaltálunk nála, a kapcsolatunk biztosan erős.
A kis család betévedt a városba, nagy eséllyel jelentős utat tettek meg.
A pipázás hagyománya túlmutat az egyszerű dohányzáson; ez egy igazi szenvedély, amely generációkat köt össze. Nem csupán a dohány íze fontos, hanem az egész rituálé, amit a pipázás magában rejt. Gondolt már arra, hogy milyen szerepet játszik a megfelelő pipa kiválasztása ebben az élményben?
A lovaknál a gondos ápolás és a körültekintő eszközválasztás meghatározó szereppel bír, ami nemcsak a lovaglás élményét, hanem a lovak egészségét és jóllétét is jelentősen befolyásolja. De hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb felszerelést?
Egy kiadós pancsolás után a kutyád valószínűleg boldogabb, mint valaha, de ha ezt a néhány lépést kihagyod a strandolás után, vakarózás, gyulladás és állatorvosi látogatás lehet a vége.
Nagyméretű röpdében a két faj tartható együtt. A fürjek általában a "takarítók" szerepét töltik be, míg a papagájok fent, addig a fürjek a talajon tartózkodnak.
Minden tápra ráírják azt, hogy milyen kortól javasolt az adagolásuk. Tehát ez alapján kell etetni a kiscicát!
A bepisilésről leszoktatni nem lehet sajnos, mert a sok ivás és pisilés a cukorbetegség velejárója! A vércukorszint beállítása elég nehéz feladat. Az állatorvos rendszeresen nézi a cica vércukrát és ez alapján állítja be az inzulinadagot. Emellé lehetne még cukorbeteg cicáknak való tápot is adni, ha elfogadja még ilyen korban a tápváltást.
A kecskeállományok egészségügyi ellátása egy nagyon nehéz, komplex és nagy szakértelmet igénylő dolog. Sajnos így levélben nem tudok kielégítő válaszokat adni, mindenképpen kell keresni egy kecskeállományok menedzseléséhez értő állatorvos kollégát és elkezdeni a közös munkát, ami hosszú időt és sok pénzt is igényel majd. (A kecskének rengeteg a fertőző és nem fertőző (tartás, helyes táplálással kapcsolatos) problémája, betegsége. Ráadásul több állat esetén már állományszinten kell gondolkodni!)
Igazából nem tudom, miért csinálja. Jó minőségű széna, nyuszitáp, rágóka és némi vitamin, valamint ásványianyag-kiegészítő csepp legyen neki és akkor biztos mindent megkap, amire szüksége van. Ja és most tavasszal feltétlenül be kell oltatni myxomatosis (szúnyog terjeszti!) ellen!