7306. Hányás, hasmenés, gyomorfájás kutyáknál: ezt add rossz emésztés ellen
Milyen természetes, otthoni módszerek jók a kutya gyomorpanaszai ellen?
Milyen természetes, otthoni módszerek jók a kutya gyomorpanaszai ellen?
A folyamatos kutyaugatástól már sem te, sem a szomszédaid nem tudnak létezni? Elmondjuk, mit tehetsz!
Tudd meg, hogyan segíthetsz a kutyádnak megtalálni a tökéletes játszótársat, és miként kezelheted a veszélyes helyzeteket a kutyafuttatóban!
A kutyák nemcsak parancsokat értenek meg, hanem képesek tárgyakat szavakkal társítani, és ez az agyhullámaik alapján kimutatható.
Tényleg jó a kutyáknak a szardínia? Elmondjuk, miben segíthet a kedvencednek, és azt is, mikor, mennyit érdemes belőle adnod neki!
A cseppfertőzéssel terjedő betegségeket "cipőtalpon" is hazahurcolhatjuk, ezért az un. kombinált oltást ajánlott lehet beadatni a cicának. Amennyiben esély van arra, hogy a cica a lakást elhagyja (nyaralás, földszinti lakásból szökés stb) javasolt veszettség ellen is oltani. Az oltások gyakorisága viszont nem függ a macska tartózkodási helyétől. Az élősködők elleni védekezésre is ez utóbbi vonatkozik.
A 4 hónapos tojó még fióka, így a hím nem párjelöltnek tekint, hanem betolkodónak a revírjébe. Érdemes lenne új kalitkába összeszoktatni, vagy külön ketrecben egymás mellett tartani arra az időre, míg kölcsönösen nem keresik egymás társaságát.
T. Kérdező! Nem tudom mi az a " kelti" macska. Hipoallergén a táp lehet, pld. Üdvözlettel:dr.s.r.
Lehetőség szerint ne kapjon penészes takarmányt. Okozhat légúti megbetegédeseket, szaporodási problémákat, kólikát, por károsíthatja a tüdót, teljesítményromláshoz, rossz kondícióhoz vezethet vagy az orri részen megjelenő szemölcsszerű kinövésekhez.
Kérdésére csak azt tudom válaszolni, hogy az ilyen makacs esetekkel kell felkeresni specialistákat, akik talán a szokásos állatorvosi lehetőségeken túl tudnak segíteni a diagnózis pontos felállításában, és az eredményesebb kezelésben. Jelen esetben azt ajánlom, keressenek egy bőrgyógyászati szakrendelést, bőrgyógyászattal régebben foglalkozó állatorvost, és neki mutassák meg a kutyát. Ilyen rendeléseket ma már sokfelé lehet találni az országban, de azért általában szükséges némi utazás, szállítás.