7311. Mit ehet a kertben élő sün? Mit szabad és mit tilos adni neki?
Mit ehet a sün, és mit nem ehet a sün? Elmondjuk, mit adhatsz a kertedben élő apró tüskéseknek, és mi az, amit még véletlen se tegyél eléjük!
Mit ehet a sün, és mit nem ehet a sün? Elmondjuk, mit adhatsz a kertedben élő apró tüskéseknek, és mi az, amit még véletlen se tegyél eléjük!
A bolhák gyorsan elszaporodhatnak egy kiscicán, és a pici szervezete még nem elég erős, hogy ellenálljon. De ne ess pánikba, a megfelelő módszerekkel gyorsan helyreállíthatod az egészségét!
Az elárvult sárgarigó segélycsipogását a közelben horgászók hallották meg, és a segítségére siettek.
Tudtad, hogy a kutyád testbeszéde sokat elárul arról, hogyan érzi magát valójában? Számos apró mozdulat lehet egyértelmű figyelmeztetés, hogy valami nincs rendben. Figyeld az árulkodó jeleket!
Egy amerikai bíró precedensértékű döntése szerint a kutyák nemcsak tulajdonként kezelendők, hanem érzelmi és jogi szempontból is családtagnak számíthatnak.
A feltett kérdés ebben a formában szinte megválaszolhatatlan. Nem tudjuk ugyanis, hogy egyben nyelte-e le a kutya, vagy esetleg szétrágta? De ugyanúgy nincsenek információk a kutyáról sem. Nem tudjuk, hogy produkál-e már valamilyen tünetet, ami arra utalhatna, hogy esetleg baj van. Úgyhogy én ezek alapján most azt mondom, várjon türelemmel, figyelje a kutyát és a produktumait, és majd akkor forduljon orvoshoz, ha valami szokatlant tapasztal (pl. hányás, vagy kimarad a széklet).
Önről a cica nem gondol semmit. Sokkal fontosabb dolga a túlélés, táplálékszerzés és a vadászösztöneinek a valós környezetben történő alkalmazása. (korábban erre nem volt szüksége) Igen, volt már rá több példa is, hogy ilyen távolságból vissza talál a macska a korábbi életteréhez. Ez nagymértékben függ az autóforgalomtól, az eredeti hely környezetétől, (ha ott nem járt ki, akkor az esély nagyon kicsi!) az útközbeni élelem és ingerforrásoktól.
A tüsszögés számos fertőzés tünete lehet. Mindenképpen javaslom állatorvos felkeresését a pontos diagnózis és gyógykezelés céljából.
Kedves Adrienn! Általában az a bevett gyakorlat, hogy az új helyre kerülés után a kiskutya néhány napig ugyanazt kapja, mint előtte a tenyésztőnél, és csak ezután próbálkozzanak áttérni más táplálásra, vagy más táp, eledel etetésére. A fokozatosság fontos ugyanis a megfelelő bélműködés kialakulása miatt. Ma már rengeteg féle kutyatáp kapható száraztáp és konzerv formájában is. A kész kutyatápokból a korának és fajtájának megfelelő változatot kell használni (jelen esetben nagytestű fajtáknak való junior tápot, a Pedigree nem premium táp, kifizetődőbb a kutya egészsége miatt ennél jobb tápot választani). A kutyák helyes táplálásáról egyébként nagyon sok hasznosat olvashat egy nem régen megjelent kitűnő könyvben, Dr. Fodor Kinga írta, a címe: Mit egyen a kutyám? Minden könyvesboltban kapható. Ca külön adását sem javaslom, ez is gyakori tévhit, hogy adni kell, olvassa el az alábbi cikket: Nagytestű kutyafajták helyes táplálása
Nem feltétlenül, a sérülés nagyságától függ. Egyébként elképzelhető, hogy akár másodlagosan, de begyógyul. Üdv