7316. Sárgarigó fiókát mentettek a horgászok Ráckevén
Az elárvult sárgarigó segélycsipogását a közelben horgászók hallották meg, és a segítségére siettek.
Az elárvult sárgarigó segélycsipogását a közelben horgászók hallották meg, és a segítségére siettek.
Tudtad, hogy a kutyád testbeszéde sokat elárul arról, hogyan érzi magát valójában? Számos apró mozdulat lehet egyértelmű figyelmeztetés, hogy valami nincs rendben. Figyeld az árulkodó jeleket!
Egy amerikai bíró precedensértékű döntése szerint a kutyák nemcsak tulajdonként kezelendők, hanem érzelmi és jogi szempontból is családtagnak számíthatnak.
A klinika kizárólag sündisznók kezelésére szakosodott, ami jelentős lépés az európai sünmentésben.
Kegves Gazdi! Úgy tűnik, eddig jól lett kezelve a malacka. Ha a tengerimalacon seb van, vagy megkopaszodott, nem ajánlott fürdetni, mert a fürdő még jobban kiszáríthatja, irritálhatja a bőrét. Az atka elleni szereknél az a tapasztalatunk, hogy kiszárítják a malackák bőrét és ez lassítja a gyógyulást. Javasolt lenne a helyi kezelés egyszerű körömvirág krémmel reggel és este 7-10 napon keresztül, amíg a szőr nem kezd nőni. Kapható ún. Immunovet por, ami kifejzetten a szőr és immunredszer erősítésére van. Egy tasak 1/10-ét kell szelet leves zöldségre (almára, uborkára) szórni naponta egyszer, hogy biztosan megegye: kb 7-14 napos kúrát adni, amíg kezd nőni a szőr. Ezt a krémezés mellé javasolnám. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Azt kérdezte, mit tanácsolok? A válaszom rövid: tessék tovább kerestetni a köhögés okát! Előbb-utóbb meg lesz ez, csak alaposan kell keresni. Nem csak légzőszervi bajai lehetnek, hanem pl. lehet szívbeteg is, ami gyakran okoz köhögési rohamokat. Ha a jelenlegi állatorvosuk tanácstalan, akkor itt az ideje állatorvost váltani, hátha más jobban elboldogul az ok keresgélésében.
A hályog kezeléséhez állatorvosi diagnózis lenne szükséges. Tetran alapú szemcseppel egy esetleges gyulladás megszüntethető, de kialakult hályog csak műtéti úton lehetne kezelhető.
Tessék???!!!! Azonnal vigye állatorvoshoz! - ha még nem késő...
Biztosabbat boncolás után lehetne mondani, állatorvosnak meg kell mutatni