7321. Megnyílt az első sünklinika egy elhivatott állatorvosnak köszönhetően
A klinika kizárólag sündisznók kezelésére szakosodott, ami jelentős lépés az európai sünmentésben.
A klinika kizárólag sündisznók kezelésére szakosodott, ami jelentős lépés az európai sünmentésben.
A ventilátor egészségügyi problémát is okozhat a négylábúaknál, ha nem megfelelően használjuk. Mutatjuk, mire érdemes figyelni!
Miközben mi jóízűen falatozunk a kukoricából, sok kutya is kérő pillantásokkal reméli a saját adagját. De vajon biztonságos-e ez az egészségesnek tűnő finomság az ebeknek is?
A környezettudatos vásárlók között szerencsére egyre többen vannak férfiak, akik a ruhaválasztás alkalmával is odafigyelnek arra, milyen anyagból készült termékeket vásárolnak.
Már nincs esélye a hormonális herelehozatalnak. A műtétet kb. 5 éves koráig kell megcsináltatni. A hasüregben lévő here daganatos elváltozást szenvedhet, melynek a valószínűsége a kor előrehaladtával nő.
Ezen a területen normális, hogy ilyen a bőr! Ha esetleg nőne ez a terület, akkor lehet, hogy gombásságról van szó. Ebben az esetben állatorvoshoz kell vinni!
A kiskutyák védőoltásai egytől egyig nagyon veszélyes, fertőző betegségek ellen vannak. Így nem kétséges az, hogy a kiskutyát csak akkor tanácsos közösségbe (utcára, sétáltatóra, akár zárt területen lévő sétáltatóra is) vinni, amikor a védőoltások adta biztonság megvédi őt a fertőzésektől. Azt, hogy mikor lehet levinni a kiskutyát, az oltásokon kívül a helyi járványhelyzet is befolyásolja. Ebből következik az is, hogy minden egyes eset más és más elbírálás alá esik, más és más időintervallumot kell kivárni a kutyával, míg levihetjük egy-egy sétára. Azt tanácsolom ezért, hogy fogadjon szót állatorvosának és várja ki az utolsó védőoltást is és csak utána vigye le sétára! Sok sikert a kiskutya neveléséhez!
Igen, lehetséges. Lehetséges, hogy "átszokik" a kutya a szomszédhoz. Egy kis eb életében ugyanis mindig a "gazdi" a legfontosabb személy. Legtöbbször szinte "istenként" tekint rá. A kutya számára viszont az a személy a gazdi, akivel nap mint nap találkozik és gondoskodik arról, hogy ne éhezzen, ne fázzon, kapjon tőle szeretetet és adhasson is neki szeretetet. Bármennyire is igaz, hogy 7 hónapos koráig gyakran együtt voltak, azóta már sok idő telt el. Így a kis ebnek az Ön szomszédja a gazdija. Biztosan a szomszédja is szereti a kiskutyát. Ha nem így volna, nem venné észre azt, hogy átszokott a szomszédhoz.
A hal valószínűleg gombás megbetegedésben szenved. Ezt egy seb okozhatta (például verekedés). Ami nálam eddig nagyon bevált erre ellenszerként, az a "Sera aqutan" + "Sera Sera ectopur"!