7321. Megnyílt az első sünklinika egy elhivatott állatorvosnak köszönhetően
A klinika kizárólag sündisznók kezelésére szakosodott, ami jelentős lépés az európai sünmentésben.
A klinika kizárólag sündisznók kezelésére szakosodott, ami jelentős lépés az európai sünmentésben.
A ventilátor egészségügyi problémát is okozhat a négylábúaknál, ha nem megfelelően használjuk. Mutatjuk, mire érdemes figyelni!
Miközben mi jóízűen falatozunk a kukoricából, sok kutya is kérő pillantásokkal reméli a saját adagját. De vajon biztonságos-e ez az egészségesnek tűnő finomság az ebeknek is?
A környezettudatos vásárlók között szerencsére egyre többen vannak férfiak, akik a ruhaválasztás alkalmával is odafigyelnek arra, milyen anyagból készült termékeket vásárolnak.
Kedves Gazdi! A hányás és a hirtelen elgyengülés sokféle betegség tünete lehet. Nem írta meg pontosan, hogy milyen jellegű volt a hányás, illetve, hogy hányszor ismétlődött. Azt tanácsoljuk, hogy mutassa meg egy állatorvosnak a kutyát, aki vizsgálatok után megfelelő kezelésben részesíti, amennyiben szükséges. Jobb esetben csak enyhe gyomorrontás okozza a tüneteket, de előfordulhat, hogy valamilyen komolyabb fertőzés áll a háttérben.
Nem feltétlen állatorvosi (de azért megmutathatja másik kollegának is) kezelést igényel, ez inkább pszichés probléma. Meg lehet próbálni a gyógyszeres (nyugtató, gyógynövényes stb.) terápiát, de inkább viselkedéssel foglalkozó állatorvost, szakembert javasolnék.
Kedves Fanni! Ha nem szeretne újabb almot, akkor érdemes lenne ivartalanítani. A kölykök halálának sokféle oka lehetett, amit nagy eséllyel kórbonctani vizsgálattal lehetett volna megállapítani... Elképzelhető az is, amit említett, hogy nem/kevés volt a teje...
Abban, hogy a műtét nem tartott sokáig, és hogy lehetett őket hazavinni, nincs semmi különös, ez nem egy akkora nagy beavatkozás, hogy emiatt sokáig ott kellene őket tartani. Az már más kérdés, hogy a seb nem szép. Ezt mindenképpen meg kellene mutatni a műtétet végző állatorvosnak. Nem baj, ha nem volt ez megbeszélve, keressék őt meg és mutassák meg a kutyák sebét neki.
Kedves Gazdi! Macskáknál - és mint minden más állat esetében - a hasmenés kezelésének legfontosabb lépése a tüneti okok megszüntetése. A hasmenés kiváltó oka többféle lehet: bakteriális fertőzés, emésztési zavar, a vastagbél irritációja, ételallergia stb. Ha nem baktériumok okozzák a tüneteket, akkor a helyes bélműködés akár már speciális diéta és széntabletta alkalmazása mellett is helyreáll. A hasmenés okát célszerű minél hamarabb kideríteni (ebben állatorvos segít), mert elhúzódó esetben a folyadékveszteség miatt akár komolyabb következmények is felléphetnek.