7321. Megnyílt az első sünklinika egy elhivatott állatorvosnak köszönhetően
A klinika kizárólag sündisznók kezelésére szakosodott, ami jelentős lépés az európai sünmentésben.
A klinika kizárólag sündisznók kezelésére szakosodott, ami jelentős lépés az európai sünmentésben.
A ventilátor egészségügyi problémát is okozhat a négylábúaknál, ha nem megfelelően használjuk. Mutatjuk, mire érdemes figyelni!
Miközben mi jóízűen falatozunk a kukoricából, sok kutya is kérő pillantásokkal reméli a saját adagját. De vajon biztonságos-e ez az egészségesnek tűnő finomság az ebeknek is?
A környezettudatos vásárlók között szerencsére egyre többen vannak férfiak, akik a ruhaválasztás alkalmával is odafigyelnek arra, milyen anyagból készült termékeket vásárolnak.
Válaszom az, hogy természetesen nem egészséges. A beltenyésztettség fokának emelkedésével halmozottan jöhetnek elő különböző genetikai hátterű betegségek.
Arra figyeljenek, hogy a végbélelőeséssel műtött kutyának csontot nem szabad tenni az étrendjébe.
Valóban előfordul a testvér vagy az apa-leány párosítás a tenyésztésben bizonyos kedvező genetikai tulajdonságok elmélyítése miatt. Azonban minden ilyen esetben nő a valószínűsége a genetikai betegségek megjelenésének, vagy egyszerűen a fogamzóképesség csökken drasztikusan. Szóval én nem javaslom a beltenyésztést.
Ilyen probléma több okból is előfordulhat: pl. a talp sérülése vagy fekélyes gyulladása (nem megfelelő ülőrúd használata esetén); a lábcsontok sérülése, esetleges törése; a láb beidegzésének zavarai (ezt okozhatja traumás behatás vagy hasűri daganat is, de ez utóbbi fiatal állaton kevéssé valószínű)! A pontos válaszhoz természetesen látni kellene az állatot, ezért azt tanácsolom, hogy mutassa meg állatorvosnak, annál is inkább, mert ha hosszú ideig fennáll a probléma, az visszafordíthatatlan elváltozásokhoz vezethet.
A törpenyulak esetében a folyamatot ivarzásnak nevezzük. Általában 14-15 naponként következik be, de ettől lényegesen eltérő szakaszokban és szabálytalanul is jelentkezhet.