7331. Ezért zárd el a kutyádat, ha a mentőt várod!
Ha kihívtad a mentőt, ne hagyd a kutyádat szabadon - elmondjuk, miért!
Ha kihívtad a mentőt, ne hagyd a kutyádat szabadon - elmondjuk, miért!
Július közepétől augusztus közepéig tart az őzek párzási időszaka, ami a veszélyérzetüket is háttérbe szorítja.
Ahogy beköszönt a kánikula, nemcsak mi, emberek keressük a hűvös zugokat, de kis kedvenceink is nehezen viselik a nyári forróságot. A meleg nemcsak kényelmetlen, de akár életveszélyes is lehet számukra, ha nem figyelünk oda kellőképpen.
A pórázra kötött színes szalagok nem divatos kiegészítők – céljuk az, hogy kommunikáljanak a kutyád hangulatáról, igényeiről. Ha tudod, mit jelentenek, könnyebben elkerülheted a stresszes szituációkat a séta során.
A sok vízivás és a hányás valőszínűleg a veseműködés elégtelensége miatt alakult ki. A vese állapotáról tájékozódni lehet a vizelet vizsgálatával, de pontosabb eredményt ad a vér biokémiai vizsgálata. A vese működése nem állítható helyre, de a megfelelő gyógyszeres kezelés és gyógytápok etetése képes javítani a macska állapotát.
Visszaöklendezett táplálék a legvalószínűbb, amit okozhat párzási hajlam és begygyulladás is (ha "kikente magát" a madár, úgy az előbbi esélyesebb). Ha a "tünet" orrváladékozással jár, úgy légúti fertőzés is lehet. Langyos vízzel mossa le a "ragacsot" és kísérje figyelemmel a madár viselkedését. Ha tüsszög, gubbaszt, tollazatát felborzolja, akkor vigye állatorvoshoz.
A kutyákon a herpeszvírusok a kölykök korai elhullását okozzák, ezért csak a szukákat kell vakcinázni kétszer: a tüzeléskor és a várható ellés előtt 1-2 héttel. Jelenleg csak egyféle vakcina van forgalomban ami a válsztás lehetőségét kizárja. Az oltóanyag meglehetősen drága, egy kombinált oltóanyag árának többszöröse.
Kedves Gazdi! Ennyi információ alapján lehetetlen megválaszolni ezt a kérdést. Ha nem bízik jelenlegi kezelőorvosában, kérjen szakvéleményt egy ortopédiában jártas állatorvostól. Lakhelyéhez legközelebb az alábbi linken talál ellátóhelyet: www.kisallatortopedia.hu Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Kedves Gazdi! A kezelőorvos iránymutatása az elsődleges, de az ilyen jellegű sérülések gyógyulása több hetet is igénybe vehet. Ha késedelmes, jelentkezzenek állatorvosuknál kontrollvizsgálatra. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor