7331. Ezért zárd el a kutyádat, ha a mentőt várod!
Ha kihívtad a mentőt, ne hagyd a kutyádat szabadon - elmondjuk, miért!
Ha kihívtad a mentőt, ne hagyd a kutyádat szabadon - elmondjuk, miért!
Július közepétől augusztus közepéig tart az őzek párzási időszaka, ami a veszélyérzetüket is háttérbe szorítja.
Ahogy beköszönt a kánikula, nemcsak mi, emberek keressük a hűvös zugokat, de kis kedvenceink is nehezen viselik a nyári forróságot. A meleg nemcsak kényelmetlen, de akár életveszélyes is lehet számukra, ha nem figyelünk oda kellőképpen.
A pórázra kötött színes szalagok nem divatos kiegészítők – céljuk az, hogy kommunikáljanak a kutyád hangulatáról, igényeiről. Ha tudod, mit jelentenek, könnyebben elkerülheted a stresszes szituációkat a séta során.
Valószínűleg megfázás, sőt akár tüdőgyulladás is lehet az oka a kígyó tüneteinek, ezért azt javaslom, hogy haladéktalanul forduljon állatorvoshoz.
Teljesíthetetlen, amit kér! Ilyen általános tünetekből nem lehet diagnosztizálni. Kérem, vigye állatorvoshoz!
Nem tudok erre a kérdésre olyan választ adni, ami kielégítő lenne Önnek. Ilyen esetekben mindig a kezelő állatorvossal kell megbeszélni a dolgokat. Egy 13 éves kutyánál nagyon sok probléma léphet fel, ami végzetes kimenetelű lehet (szív- és keringési, légzési, mozgásszervi, vese-, máj-, idegrendszeri, stb. betegségek).
Valószínűleg nem veszne el, de azért csak fokozatosan kell az új körülményekhez szoktatni.
Sajnos nem tudom, hogy a terrárium minden külső környezeti igényt megfelelően kielégít-e a teknős számára. Az étvágytalanság mögött nem megfelelő hőmérséklet, tartási körülmény, vitamin-, ásványi anyag-, nyomelemhiány, esetleg betegség állhat. Amennyiben tartási anomáliák kizárhatóak, úgy azt javaslom, hogy vizsgáltassa meg állatorvosal az esetleg háttérben meghúzódó betegség felismerése és kezelése végett. Az étvágyat nagy mértékben serkentik a vitamin- és ásványianyag-kiegészítő készítmények, szükség esetén injekciós formában adva, amelyben állatorvos szintén tud segíteni.