7331. Ezért zárd el a kutyádat, ha a mentőt várod!
Ha kihívtad a mentőt, ne hagyd a kutyádat szabadon - elmondjuk, miért!
Ha kihívtad a mentőt, ne hagyd a kutyádat szabadon - elmondjuk, miért!
Július közepétől augusztus közepéig tart az őzek párzási időszaka, ami a veszélyérzetüket is háttérbe szorítja.
Ahogy beköszönt a kánikula, nemcsak mi, emberek keressük a hűvös zugokat, de kis kedvenceink is nehezen viselik a nyári forróságot. A meleg nemcsak kényelmetlen, de akár életveszélyes is lehet számukra, ha nem figyelünk oda kellőképpen.
A pórázra kötött színes szalagok nem divatos kiegészítők – céljuk az, hogy kommunikáljanak a kutyád hangulatáról, igényeiről. Ha tudod, mit jelentenek, könnyebben elkerülheted a stresszes szituációkat a séta során.
Inkább különnemű madarakat tartson együtt, ne helyezzen fel odút, és nem lesznek fiókák.
Több mint valószínű, hogy a réseken kibújnak a madarak. Kisebb rácstávolságú kalitkát válasszon.
Bármilyen tápot is kapnak, csökkenteni kell az adagot kb. 60-70 százalékra és ezt szigorúan be kell tartani. Másik lehetőség a fogyókúrás tápok etetése, a ráírt adagoknak megfelelően. És csak semmi nasi. Részvétem a sértődött macskapillantásokért! :)
Ez a védekező taktikájuk ezeknek a teknősöknek. Ha megzavarják őket (akár a kézbevétel is ilyen), bűzös szagú folyadékot bocsátanak ki. A hímekre jellemző különösen ez a viselkedésforma. Ezt csak meg lehet előzni azzal, hogy nem stresszeljük az állatokat.
A leopárdgekkó éjszakai életmódot folytató hüllő. Mint ilyen, nem igényli a simogatást, a közvetlen kapcsolatot; sőt nagyon könnyen be is stresszelhet. Ezért azt tanácsolom, hogy ha nem szükséges, inkább ne mozgassák.