7331. Ezért zárd el a kutyádat, ha a mentőt várod!
Ha kihívtad a mentőt, ne hagyd a kutyádat szabadon - elmondjuk, miért!
Ha kihívtad a mentőt, ne hagyd a kutyádat szabadon - elmondjuk, miért!
Július közepétől augusztus közepéig tart az őzek párzási időszaka, ami a veszélyérzetüket is háttérbe szorítja.
Ahogy beköszönt a kánikula, nemcsak mi, emberek keressük a hűvös zugokat, de kis kedvenceink is nehezen viselik a nyári forróságot. A meleg nemcsak kényelmetlen, de akár életveszélyes is lehet számukra, ha nem figyelünk oda kellőképpen.
A pórázra kötött színes szalagok nem divatos kiegészítők – céljuk az, hogy kommunikáljanak a kutyád hangulatáról, igényeiről. Ha tudod, mit jelentenek, könnyebben elkerülheted a stresszes szituációkat a séta során.
Valószínűleg a bűzmirigyével van probléma. Ez egy allergiás bőrreakció. Keressen fel állatorvost minél előbb!
A legfőbb kérdés az, hogy ez a két diónyi duzzanat konkrétan micsoda? Leginkább a torok körüli nyirokcsomók lehetnek, de azért eszembe jutna más is (pl. tályog). Szóval találgatások helyett jobb lenne inkább állatorvoshoz fordulni!
A papagáj előbb-utóbb megszokja elfogadja az új gazdáit. Hirtelen mozdulatokat, durva megfogást kerülni kell, szelídítéséhez használatos csemegeként a nimfának is megfelel a fürtös köles. Röptetését, csak akkor kellene megkezdeni, ha már megszokta új környezetét, valamelyest megszelídült. A kalit elég nagy ahhoz, hogy a nimfapapagáj ne törje össze a tollazatát. Éjjelente maradjon égve valamilyen irányfény, mert a nimfák hajlamosak az éjszakai repkedésre, ha valamitől megijednek. Ha hosszabb ideig(hónapokig) sem sikerül a madár megszelídítése, illetve magától nem megy visza a ketrecébe, akkor a reptetését olyan helyiségben célszerű, amely elsötíthető a megfogás idejére, amit megfelelő fogóhálóval, vagy törölközővel való letakarással célszerű elvégezni.
Igen, amennyiben nincs megfelelő számú búvóhely az akváriumban, akkor a frissen született kis guppikat a felnőttek rendszeresen teljes mértékben elfogyaszthatják.