7331. 5 testrész, ahol a kutya nem szereti, ha simogatják
Kellemetlen érzést, akár szorongást is kiválthat, ha olyan helyeken simogatod a kutyát, ahol nem szereti.
Kellemetlen érzést, akár szorongást is kiválthat, ha olyan helyeken simogatod a kutyát, ahol nem szereti.
Ha kihívtad a mentőt, ne hagyd a kutyádat szabadon - elmondjuk, miért!
Július közepétől augusztus közepéig tart az őzek párzási időszaka, ami a veszélyérzetüket is háttérbe szorítja.
Ahogy beköszönt a kánikula, nemcsak mi, emberek keressük a hűvös zugokat, de kis kedvenceink is nehezen viselik a nyári forróságot. A meleg nemcsak kényelmetlen, de akár életveszélyes is lehet számukra, ha nem figyelünk oda kellőképpen.
A pórázra kötött színes szalagok nem divatos kiegészítők – céljuk az, hogy kommunikáljanak a kutyád hangulatáról, igényeiről. Ha tudod, mit jelentenek, könnyebben elkerülheted a stresszes szituációkat a séta során.
A neonhal alkalmazkodó teremtés Békés, csoportban élő hal. Maximum 3-3,5 centisre növő halacska. Nem igényel túl meleg vizet (20 ºC-on is elvan, de a 20-24 ºC az optimális hőmérséklet), nem különösebben kényes.
Sajnos az alapvető paraméterekről és tartási körülményekről nagyon keveset írt le. Nem tudjuk hány literes az akvárium, mennyi és milyen fajú hal van benne, jelentkeztek-e külső tünetek a halakon, mikor kezdődött nagyjából a megbetegedések sora stb. Amit biztosan helytelenül csinált: teljes vízcsere és gyógyszeres (ráadásul egyszerre 2) kezelés a probléma felismerése nélkül. A malachitzöld túladagolása (de akár normál adagolása is) akár önmagában okozhatta a páncélosharcsák elhullását. Amit jelenleg tehet: - állott csapvízzel részleges (!!) vízcsere a közeljövőben gyakran, ameddig valamennyire a gyógyszerek maradványai elhagyják a vizet - tartási körülmények (etetés, szűrés, stb) megvizsgálása a tartott fajok igényeinek szempontjából, és ahhoz igazítása - a további véletlenszerű gyógyszeres kezelések és teljes takarítások feltétlen elkerülése - a betegségek körülményeinek alaposabb megfigyelése Fontos, hogy a hangsúly a megelőzésen legyen, próbáljon minél jobb körülményeket biztosítani a halaknak, ezáltal elkerülve a megbetegedéseket és gyógyszeres kezelés szükségességét.
Három lehetősége is van: 1./ megváltoztatja a kutyaház helyét, ezzel egy időben az Ön és a kutya illatanyagával preparált új bélést rak bele 2./ hosszadalmas és kitartó tréninggel visszaszoktatja a kutyát a kutyaházba 3./ bent az EMBERházban kialakít a kutyának egy új helyet és a kutyaházat elajándékozza egy rászoruló állatmenhelynek
Lehet, hogy ugyanaz a baja, mint fél éve volt. Sürgősen menjenek vele állatorvoshoz!
Mindenképpen vigye el állatorvoshoz, mert a leszakadt, de még ott lógó részt le kell onnan vágni, mert amíg ott van, állandóan irritálja a körömágyat, és addig nem is fog gyógyulni.