7331. Ezért zárd el a kutyádat, ha a mentőt várod!
Ha kihívtad a mentőt, ne hagyd a kutyádat szabadon - elmondjuk, miért!
Ha kihívtad a mentőt, ne hagyd a kutyádat szabadon - elmondjuk, miért!
Július közepétől augusztus közepéig tart az őzek párzási időszaka, ami a veszélyérzetüket is háttérbe szorítja.
Ahogy beköszönt a kánikula, nemcsak mi, emberek keressük a hűvös zugokat, de kis kedvenceink is nehezen viselik a nyári forróságot. A meleg nemcsak kényelmetlen, de akár életveszélyes is lehet számukra, ha nem figyelünk oda kellőképpen.
A pórázra kötött színes szalagok nem divatos kiegészítők – céljuk az, hogy kommunikáljanak a kutyád hangulatáról, igényeiről. Ha tudod, mit jelentenek, könnyebben elkerülheted a stresszes szituációkat a séta során.
Nem, nem feltétlenül. Főleg akkor nem, ha egyedül él a kalitkában.
Az üzenetet olvasva az első gondolatom az volt, hogy bizonyára már egy nyugdíjas korban levő malackáról lehet szó. A tünetek mind erre mutatnak. Fokozott C-vitamin bevitelt és sok szeretgetést javaslok.
Bár kicsit korainak tűnik (rendszerint a tüzelés után 4-8 héttel szokott kezdődni), de feltehetően álvemhességről van szó. Ilyenkor rendszerint megduzzadnak az emlőtelepek, sőt, sokszor tej is szivároghat belőlük. A kutya rendszerint anyai magatartást kezd mutatni: fészket épít, plüssállatokat "dédelget". A jelenség hátterében valóban hormonális változások állnak. Ilyenkor célszerű visszafogni a tápmennyiséget, és kicsit "szigorúbban" viselkedni a kutyával. Célszerű felkeresnie állatorvosát, hogy megbeszéljék az álvemhesség egyéb jellemzőit, és kezelésének, megelőzésének lehetőségeit (pl. ivartalanítás).
Ha nagyon etetgetik egymást, akkor esetleg feltehet egy odút;) A kék madár egy szép hím, a harlekin tarka egy tojó. Vagyis semmi probléma, szerencsére az ivarmegállapításban mindenki tévedett.
Nem vagyok allergológus. Lehet, hogy annyira érzékeny, hogy tényleg kijön az allergiája, de szerintem ennyitől nem kellene, hogy kijöjjön! Ha csak nem ül közvetlenül melletted. Bár ebben nem vagyok biztos. A barátnőm allergiás a tengerimalacaimra, ha eljön hozzám, csorog az orra, tüsszög és könnyezik. De még egyszer sem volt baja attól, hogy mellette ültem az egyetemen vagy az autóban szinte egész nap. Erről inkább egy ember orvost kérdezz meg.