7331. Ezért zárd el a kutyádat, ha a mentőt várod!
Ha kihívtad a mentőt, ne hagyd a kutyádat szabadon - elmondjuk, miért!
Ha kihívtad a mentőt, ne hagyd a kutyádat szabadon - elmondjuk, miért!
Július közepétől augusztus közepéig tart az őzek párzási időszaka, ami a veszélyérzetüket is háttérbe szorítja.
Ahogy beköszönt a kánikula, nemcsak mi, emberek keressük a hűvös zugokat, de kis kedvenceink is nehezen viselik a nyári forróságot. A meleg nemcsak kényelmetlen, de akár életveszélyes is lehet számukra, ha nem figyelünk oda kellőképpen.
A pórázra kötött színes szalagok nem divatos kiegészítők – céljuk az, hogy kommunikáljanak a kutyád hangulatáról, igényeiről. Ha tudod, mit jelentenek, könnyebben elkerülheted a stresszes szituációkat a séta során.
Azonnal vigye állatorvoshoz! Sürgős kezelést igényel, és sajnos így se biztos, hogy nem alakult ki súlyos veseelégtelenség...
Bármi is az, feltétlenül vigye el állatorvoshoz, csak egy alapos vizsgálat, esetleg laborvizsgálat és tenyésztés után mondható bármi biztos, illetve a kezelés us csak ekkor írható elő.
Javasolnám a kutya végleges ivartalanítását. A tüzelés vége után min 7-10 nappal. a műtétnek minimális kockázata van, általánosan elfogadott nézet, hogy a korai (első tüzelés körüli ivartalanítás) a javasolt, mivel lecsökkenti az emlődaganat, illetve megszünteti a gennyes méhgyulladás létrejöttét (petefészek és méheltávolítás esetén)
A vírusfertőzést vérvétellel lehet igazolni, ez teljesen biztos. A fertőződés sejtközvetített, leginkább nemi úton terjed. Ha a cicák nem ivartalanítottak, fertőződés lehetséges.
Részletes diagnosztikai vizsgálat után lehet a műtétet javasolni. Ebben a korban a beavatkozás nagyobb kockázattal járhat. Ásványi anyag kiegészítés és porcregeneráló szerek adagolása javasolható a mielőbbi javulás támogatására