7341. 5 jel, hogy a macskád valóban szeret
A cicák szeretete nem harsány, de nagyon is valós. Ha ezeket a jeleket tapasztalod, biztos lehetsz benne, hogy a macskád kötődik hozzád.
A cicák szeretete nem harsány, de nagyon is valós. Ha ezeket a jeleket tapasztalod, biztos lehetsz benne, hogy a macskád kötődik hozzád.
A technológia folyamatosan fejlődik, és lehetővé teszi, hogy mindennapi eszközeink intelligensebbé váljanak. Vajon eszedbe jutott-e már, hogy akár a szivattyúk is okossá válhatnak?
Eszedbe jutott-e már, hogy mindennapi takarítási szokásaid milyen mértékben befolyásolják a környezetet?
A mai felgyorsult világban egyre többen keresik azokat a mozgásformákat, amik nemcsak a testüket edzik, hanem a szellemüket is feltöltik.
A macskák jól tűrik a meleget, de akár lakásban, akár kertben élnek, a forró nyári napok számukra is komoly megterhelést jelenthetnek. Ha nem figyelünk rájuk eléggé, könnyen kiszáradhatnak vagy akár hőgutát is kaphatnak.
Az előzmények alapján úgy tűnik, hogy a fül lekonyulása betegséggel, legyengüléssel kapcsolatos. Ezért azt javaslom, hogy keressék fel az állatorvosukat egy alapos vizsgálat céljából. Jó lenne azt is megkonzultálni a szakemberrel, hogy megfelelő-e az állat táplálása, nem igényel-e vitamin és ásványi anyag kiegészítést. Gyakran nem kideríthető, hogy a fülek konyulása milyen okra vezethető vissza. A fülvégek szőrzetének lenyírása, esetleg a fülek átmeneti felragasztása is segíthet, de lehet, hogy nem lesz tartós az eredmény. Ha kiállítási példányról van szó, akkor ez sajnos hiba. Ha azonban házi kedvencként tartják, akkor úgy gondolom, hogy konyult fülű állatot is lehet úgy szeretni, mint egy álló fülűt.
Az együtt töltött 4 hónapot követően a kutyát ismételten, - sokkal célirányosabban mint korábban !!! - nevelni, szoktatni kellett volna az egyedüllétre. A szeparációs félelem az alábbi módszerek együttes hatása révén kezelhető: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Ehetnek. Hozzá kell szoktatni, lehet hogy eleinte nem foglalkoznak vele vagy félnek tőle. Ha nem eszik meg, akkor kiugorhatnak. Először csipeszről vagy döglötten (de frissen) kell megpróbálni.
Pontosítsd kérdésed, mert nem értjük!
Csirkék mellé nem túl szerencsés választás egy vadászkutya. A kutyaiskola valószínűleg ezt nem fogja tudni megoldani, - nem is lehet a feladatuk és a céljuk. Csak a kerítés megerősítésével, a kutya szellemi és fizikai igényeinek maximális kielégítésével, a kutya táplálásának optimatizálásával és egy speciális "anti vadász" tréningsorozattal (klikker-tréning vagy M-F-O-J módszerrel: (Megszakítás – Figyelemfölkeltés – Orientálás – Jutalmazás)) lehet az esetet kezelni. Sajnos a már megtörtént, sikeres vadászélmény a kutyában rendkívül megerősíthette az ösztönös reakciósorozat beindulását.