7351. Életmentő kutyára lőttek Borsodban
A beszámolók szerint egy hajóról légfegyverrel adták le a lövést.
A beszámolók szerint egy hajóról légfegyverrel adták le a lövést.
Szerinted mitől válik igazán hatékonnyá egy porszívó? Lehet, hogy nem gondoltál még arra, de akár a választásunkon is múlhat, milyen tisztaságot élvezünk otthonunkban.
Biztosan te is észrevetted már, hogy kutyád viselkedése megváltozik, amikor jön a vihar: nyugtalan, ideges, vagy épp kedvetlen lesz. A frontok hatással lehetnek kedvencünk közérzetére, sőt az egészségére is. Nézzük, miért történik ez, és mit tehetsz a könnyebb napokért!
Ismerd meg a tüneteket, okokat és kezelési lehetőségeket, hogy időben felismerd ezt a látásvesztést okozó betegséget.
A méhészet remekei, mint a méz és a propolisz, sokak számára nem pusztán finom ízeket, hanem egészségi előnyöket is hordoznak. Természetes gyógymódnak tartják őket, melyek mellékhatások nélkül támogatják a jóllétet.
Kedves Tamás! Először egy részletes bőrkaparék vizsgálat szükségeltetik. El kellene vinnie állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Noémi! Előfordulhat, hogy megfázott, azonban az lázzal járna. A nyusziknál igaz ha a láz jelentkezik az már szinte a végső stádium, de ez gyorsan bekövetkezik. Ekkor a nyuszi elvert, égnek a fülei- itt tudod a legjobban a hőjét is érezni ilyenkor. Ezért én arra gondolnék, hogy poros a takarmány. Ez okozhat tüsszögést. Cseréld le a tápját. Lehet attól tüsszög. A széna is tartalmazhat akár gomba spórát, port bőven, amitől tüsszöghet a nyuszi. Kicsit cserélj takarmányt és figyeld, hogy változik.-e valami. Ha nem akkor azért megnézetném orvossal, mert lehet egy kis porallergia is. Szép Napot, Gabi
Zöldkagyló kivonatot tartalmazó készítmény több is kapható. Azt, hogy melyik a legmegfelelőbb, nem lehet megmondani, mert ez olyan kérdés, mintha azt kérdezné, melyik a legjobb autó? Kinek? Mikor? Milyen szituációban? Milyen vastag pénztárcával? Mindegyik jó, dönteni pedig legtöbbször egyéni szempontok alapján szoktak. Talán a kutyát kezelő (oltó) állatorvos kolléga többet tud ebben segíteni Önöknek. Ami pedig a másik kérdést illeti, nos, erről így nincs véleményem. Ez egy táp zacskójáról lemásolt összetlétel sor, ami így semmit nem mond. Javasolnám, szerezzék be dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám?" című könyvét, ebben szerintem sok hasznos tanácsot fognak találni, amelyek jó eséllyel útbaigazítják majd Önöket.
Meg kell őt mutatni álltorvosnak, aki alaposan megvizsgálja a szájüreget, és a maradék fogak állapotát. Létezik egy fogbetegség a macskáknál, ami komoly fájdalommal jár, bár kívülről sokszor semmi elváltozás nem látható a fogakon.Ez vizsgálattal kideríthető. Az is lehet, hogy fogkövesség miatti fogággyulladás következtében potyogtatta el a fogait, és a fájdalmas ínygyulladás miatt eszik nehzen. A fogkő eltávolításával,a lötyögő fogak kihúzásával és antibiotikumos kezeléssel a száj higiéniája szépen rendbetehető. Szintén fájdalmat okoz a z evés, ha fekélyek vannak a macska szájában. Ez másfajta gyógykezelést igényel.
A prüszkölés és a csipás szem lehet akár macskanátha is. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma. Sajnos látatlanban nehéz segíteni. Mindenképpen javasolt megmutani állatorvosnak.