7361. Ez az 5 étel kifejezetten mérgező a kutyád számára
Hiába néz rád könyörgő szemekkel a kutyád, vannak olyan falatok, amelyeket tilos megosztanod vele.
Hiába néz rád könyörgő szemekkel a kutyád, vannak olyan falatok, amelyeket tilos megosztanod vele.
Kishíján balul végződött egy szórakoztatónak induló horgászat.
A kinti lét szabadsága sok macskának természetes igény – de csak akkor lesz biztonságos, ha mi is felelősen állunk hozzá. Egy kis odafigyeléssel sok bajt megelőzhetsz, és biztosíthatod cicádnak a boldog és egészséges kalandokat a szabadban is.
Praktikus tippek az alomtálca kiválasztásától a tisztaság fenntartásáig.
Inkább a kutyád sétáltat téged, és nem te őt? Elmondjuk, hogyan lehet stresszmentes a kutyasétáltatás! Ha rendszeresen gyakoroltok, hamar összhangba kerültök egymással. Így a napi séta többé nem kötelező feladat, hanem kellemes közös élmény.
Nem tudom, a hazavitel előtt mikor kapott utoljára enni. Lehet, hogy evett és nem volt éhes újra. Az is nagyon valószínű, hogy még új volt neki a környezet és ezért nem fogadta el az eledelt. Néhány nap biztosan kell neki, amíg akklimatizálódik és ezalatt biztosan nem is fog éhen halni.
Ahhoz, hogy pontosan meg lehessen mondani, mi lehet a duzzanat, személyesen kellene megvizsgálni a tekit. Előfordulhat tályog (vérömleny), daganat, zsírcsomó, bőrgyulladás, amit lát a nyakán. Szerintem érdemes lenne megmutatni állatorvosnak, így könnyebb eldönteni, hogy csak ártalmatlan dologról van szó, vagy szükséges valamiféle kezelést alkalmazni.
Ne aggódjon, az ivartalanítás rutinműtét, igen könnyen átvészelik a szukák. A seb mérete az operatőrtől függ, általában 10-13 cm, bár nem tudom, milyen termetű kutyáról van szó. Hiszen más a méret egy tacskó vagy német dog esetén. Közvetlenűl a műtét után a fájdalomcsillapítás azért fontos lehet kb. 4-5 napon át. Ne erőltesse a sétát sem, ha nincs kedve hozzá, és laza bélsárt biztosító táplálékot kell neki adni. Csont etetése tilos!!!
Ajánlott a páratartalmat 50-80% között tartani.
Az idős szukák esetében igen gyakori az emlődaganat kialakulása. Maga a műtét - ha szakszerűen végzik - nem túl kockázatos, bár idős állatnál javasolt a műtét előtt vérvizsgálatot végztetni, hogy tisztában legyünk a beteg máj- és veseműködésével. Nem értem, miért akarják kétszer altani és műteni, hiszen az ivartalanítást és a daganateltávolítást egy műtéttel egyszerre meg lehet oldani. Az ivartalanítás valóban szükséges.